Licensed to Fontainebleau High School HY-TEK's Meet Manager 3/16/2012 09:42 PM
Fontainebleau Andy Thiel classic 3.16.12 - 3/2/2012
Fontainebleau High School
Results
Girls 100 Meter Dash
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
Finals
1 Loup, Darien Lakeshore HS 12.25 12.58 1 10
2 Miller, Brianna Slidell HS 12.70 12.62 1 8
3 Little, Cedricka Covington HS 12.50 12.94 1 6
4 Domino, Angelique Slidell HS 12.99 3 4
5 Jarrell, Morgan Covington HS 12.60 13.09 1 2
6 Chaney, Dontell Northshore H 12.80 13.10 1 1
7 Goff, Diana Fontaineblea 13.20 13.33 2
8 Busby, Alexus Northshore H 13.00 13.56 1
9 Palcisko, Katie Fontaineblea 14.13 3
10 Casborne, Srilan Lakeshore HS 14.16 14.17 2
11 Gardner, Brenae Sumner HS 14.62 14.22 2
12 Torregana, Rayna Fontaineblea x14.60 3
13 Green, Adrienne Salmen 14.06 14.61 2
14 Franklin, Tatyana Sumner HS 14.79 3
Girls 200 Meter Dash
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Loup, Darien Lakeshore HS 25.57 25.82 1 10
2 Harris, Jessica Slidell HS 26.70 26.15 1 8
3 Lewis, Lexi Slidell HS 26.90 26.43 1 6
4 Gibson, TeShara Salmen 25.09 26.51 1 4
5 Dumas, Jasmine Northshore H 27.00 27.27 1 2
6 Tinson, Adasia Salmen 28.00 27.44 2 1
7 Jarrell, Morgan Covington HS 27.20 28.67 1
8 Sims, Bria Sumner HS 31.05 29.78 2
9 Patin, Katherine Fontaineblea 29.93 2
10 Casborne, Srilan Lakeshore HS 30.58 30.45 2
11 Ahiru, Firdaws Fontaineblea 29.00 30.64 2
-- Tisdale, Nicole Covington HS 27.80 NT 1
Girls 400 Meter Dash
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Hildebrand, Jenna Fontaineblea 1:04.00 1:02.24 1 10
2 Pajeaud, Jonte Salmen 1:07.02 1:07.91 2 8
3 Adeola, Fadeke Northshore H 1:08.00 1:08.54 2 6
4 Williams, Amber Sumner HS 1:10.99 1:08.97 2 4
5 Pittman, Janean Northshore H 1:00.00 1:10.45 1 2
6 Williams, Breonne Sumner HS 1:10.61 2 1
7 Gaspard, Abby Covington HS 1:08.00 1:10.65 2
8 Mayes, Anitra Lakeshore HS 1:12.12 2
Girls 800 Yard Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Durham, Nicole Fontaineblea 2:33.00 2:27.72 10
2 Harkin, Grace Lakeshore HS 2:37.55 2:39.24 8
3 Musgrove, Courtney Fontaineblea 2:42.00 2:41.37 6
4 Niemeck, Samantha Northshore H 2:50.00 2:46.51 4
5 Cook, Virginia Sumner HS 2:50.53 2:54.77 2
6 King, Hannah Covington HS 2:53.00 2:55.33 1
7 Jones, Ariel Slidell HS 2:51.00 2:58.65
8 Blackwell, Raini Sumner HS 3:23.40 3:00.23
9 Calhoun, Haley Slidell HS 2:57.00 3:02.87
10 Faciane, Natalie Lakeshore HS 3:07.60 3:05.81
11 White, Tajuwon Salmen 2:51.00 3:10.46
12 Ward, Tyrielle Salmen 3:00.00 3:12.12
Girls 1600 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Choppin, Hannah Lakeshore HS 6:12.90 5:59.65 10
2 Harkin, Grace Lakeshore HS 6:22.32 6:04.69 8
3 Jones, Ariel Slidell HS 6:03.00 6:11.36 6
4 Wimley, Ali Fontaineblea 6:12.04 4
5 McHugh, Whitney Fontaineblea 6:17.47 2
6 Trout, Avelina Sumner HS 6:18.52 6:32.84 1
7 King, Hannah Covington HS 6:47.00 6:33.32
8 Cook, Virginia Sumner HS 6:26.28 6:42.85
9 Carvin, Alyson Northshore H 6:30.00 6:43.49
10 Noesi, Melanie Slidell HS 6:53.10
-- Neal, Hanna Northshore H 5:55.00 NT
-- Watts, Trenise Salmen 9:00.00 DNF
-- Nunez, Gabby Salmen 12:00.00 DNF
Girls 3200 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Durham, Nicole Fontaineblea 12:00.00 11:58.37 10
2 Hunt, Olivia Fontaineblea 13:23.88 8
3 Dykes, Scotti Sumner HS 13:48.34 13:26.19 6
4 Choppin, Hannah Lakeshore HS 14:23.45 13:52.70 4
5 Lackey, Kori Slidell HS 14:08.44 2
6 Putnam, Claire Lakeshore HS 15:57.31 14:55.21 1
7 Kittel, Amanda Slidell HS 15:47.00 15:05.41
8 Carvin, Alyson Northshore H 15:52.14
9 Givens, Darah Sumner HS 16:49.50
Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Jackson, Terrie Northshore H 17.00 17.51 1 10
2 Davis, Kelsey Slidell HS 16.90 17.62 1 8
3 Cooper, Shakyra Covington HS 18.61 18.13 1 6
4 Campbell, Rachel Fontaineblea 18.75 2 4
5 Jarrell, Morgan Covington HS 18.31 19.00 1 2
6 Morgan, Alexius Salmen 18.09 19.01 1 1
7 Bodie, Sydney Lakeshore HS 18.71 19.21 1
8 Thompson, Taylor Lakeshore HS 18.79 19.36 2
9 Murrin, Sydney Fontaineblea 20.77 2
10 Lavigene, Lora Salmen 23.00 21.62 2
11 Collongues, Megan Northshore H 19.00 22.07 2
Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Sheeran, Shantel Slidell HS 50.02 49.83 1 10
2 Jackson, Terrie Northshore H 49.00 50.25 1 8
3 Campbell, Rachel Fontaineblea 54.30 2 6
4 Harrison, Dsean Salmen 1:10.00 55.05 2 4
5 Bodie, Sydney Lakeshore HS 55.28 55.19 1 2
6 Murrin, Sydney Fontaineblea 56.54 2 1
7 Blank, Ciara Lakeshore HS 56.92 57.39 1
8 Davis, Kelsey Slidell HS 59.30 58.68 1
9 Collongues, Megan Northshore H 59.00 59.24 1
10 Crockett, Justice Salmen 1:09.00 59.42 2
11 Crowe, Tanya Sumner HS 1:03.94 2
-- Sales, Nikki Sumner HS DNF 2
Girls 4x100 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Northshore HS 'A' 51.00 50.66 10
1) Anadi, Adora 2) Busby, Alexus
3) Chaney, Dontell 4) Dumas, Jasmine
2 Slidell HS 'A' 50.70 50.76 8
1) Domino, Angelique 2) Harris, Jessica
3) Lamelle, Destini 4) Lewis, Lexi
3 Covington HS 'A' 53.40 53.48 6
1) Cousin, Elleigh 2) Little, Cedricka
3) Pean, Liz 4) Pean, Liza
4 Fontainebleau HS 'A' 53.75 4
1) Cerise, Gabi 2) Goff, Diana
3) Palcisko, Katie 4) Patin, Katherine
5 Salmen 'A' 1:05.00 54.94 2
1) Gibson, TeShara 2) Green, Adrienne
3) Jones, Olivia 4) Moran, Destiny
6 Sumner HS 'A' 56.00 56.53 1
1) Brumfield, Timilisha 2) Franklin, Tatyana
3) Gardner, Brenae 4) Sims, Bria
Girls 4x200 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Slidell HS 'A' 1:47.00 1:45.40 10
1) Domino, Angelique 2) Harris, Jessica
3) Lewis, Lexi 4) Littlepage, Katrina
2 Northshore HS 'A' 1:50.00 1:48.05 8
1) Anadi, Adora 2) Busby, Alexus
3) Chaney, Dontell 4) Dumas, Jasmine
3 Lakeshore HS 'A' 1:52.05 1:49.72 6
1) Hunt, Nadia 2) Lewis, Deja
3) Loup, Darien 4) Mayley, Kaitlin
4 Fontainebleau HS 'A' 1:52.33 4
1) Cerise, Gabi 2) Goff, Diana
3) Hildebrand, Jenna 4) Richardson, Mackenna
5 Salmen 'A' 2:20.00 1:55.06 2
1) Gibson, TeShara 2) Grant, Angelica
3) Green, Adrienne 4) Jones, Olivia
6 Covington HS 'A' 2:04.00 1:56.67 1
1) Brown, Kiera 2) Jarrell, Morgan
3) Little, Cedricka 4) White, Monica
7 Sumner HS 'A' 1:55.00 1:57.75
1) Brumfield, Timilisha 2) Sibley, Brineisha
3) Sims, Bria 4) Williams, Amber
Girls 4x400 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Fontainebleau HS 'A' 7:31.54 10
2 Salmen 'A' 4:37.00 7:36.04 8
1) Gibson, TeShara 2) Pajeaud, Jonte
3) Robinson, Myliscia 4) Tinson, Adasia
3 Lakeshore HS 'A' 4:38.68 7:41.51 6
1) Albers, Tiffany 2) Blank, Ciara
3) Bodie, Sydney 4) Casborne, Srilan
4 Sumner HS 'A' 4:55.00 7:45.52 4
1) Cook, Virginia 2) Sims, Bria
3) Williams, Amber 4) Williams, Breonne
Girls High Jump
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Schmolke, Mattie Lakeshore HS 5-03.00 J5-02.00 10
2 Pittman, Janean Northshore H 5-04.00 J5-00.00 8
3 Cook, Virginia Sumner HS 4-04.00 J4-10.00 6
4 Adeola, Fadeke Northshore H 5-00.00 J4-08.00 4
5 Koeppel, Rachel Slidell HS 4-06.00 J4-08.00 2
6 Pajeaud, Jonte Salmen 4-04.00 J4-08.00 1
7 Crowe, Tanya Sumner HS 4-04.00 4-06.00
7 Lamelle, Destini Slidell HS 4-08.00 4-06.00
9 Murrin, Sydney Fontaineblea 4-04.00
9 Hunt, Nadia Lakeshore HS 4-04.00 4-04.00
11 Robinson, Myliscia Salmen 4-02.00
Girls Pole Vault
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Heath, Madison Fontaineblea J10-00.00 10
2 Thompson, Taylor Lakeshore HS 9-06.00 J9-06.00 8
3 Albers, Tiffany Lakeshore HS 9-00.00 J9-06.00 6
4 Hymel, Paige Northshore H 9-03.00 J8-06.00 4
5 Gautier, Kara Slidell HS 7-06.00 J8-00.00 2
6 Plavnick, Rebekah Slidell HS 7-00.00 J7-00.00 0.50
6 Crowe, Tanya Sumner HS 8-00.00 J7-00.00 0.50
8 Sharp, Kelsea Covington HS 7-06.00 J7-00.00
9 Shinners, Dasha Covington HS 7-06.00 6-06.00
9 Williams, Breonne Sumner HS 7-00.00 6-06.00
11 Short, Abby Fontaineblea 6-00.00
12 Mack, Marilyn Salmen 5-06.00
13 Torregana, Rayna Fontaineblea x5-00.00
-- Deruise, Pashion Salmen NH
Girls Long Jump
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Lamelle, Destini Slidell HS 17-09.00 16-09.00 10
2 Loup, Darien Lakeshore HS 16-05.00 15-07.00 8
3 Tinson, Adasia Salmen 14-09.00 15-06.50 6
4 Koeppel, Rachel Slidell HS 15-06.00 15-06.00 4
5 Anadi, Adora Northshore H 16-06.00 15-02.50 2
6 Pittman, Janean Northshore H 17-09.00 14-10.50 1
7 Tisdale, Nicole Covington HS 14-09.00 14-08.00
8 Goff, Diana Fontaineblea 14-00.00 14-07.00
9 Richardson, Mackenna Fontaineblea 14-01.00
9 Mayley, Kaitlin Lakeshore HS 15-06.00 14-01.00
11 Vine, Darrian Salmen 13-06.00 13-11.50
-- Little, Cedricka Covington HS 16-01.00 ND
Girls Triple Jump
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Lamelle, Destini Slidell HS 37-05.00 34-02.50 10
2 Anadi, Adora Northshore H 36-05.00 33-10.50 8
3 Cerise, Gabi Fontaineblea 32-00.00 30-10.00 5
3 Pando, Christina Fontaineblea 30-00.00 30-10.00 5
5 Casborn, Jardae Slidell HS 30-06.00 30-07.00 2
6 Vine, Darrian Salmen 23-00.00 29-05.50 1
7 Leggett, Kierra Northshore H 30-00.00 29-03.00
8 Robinson, Myliscia Salmen 21-00.50
-- Brown, Kiera Covington HS ND
-- Williams, Breonne Sumner HS ND
-- Mayley, Kaitlin Lakeshore HS 29-10.00 ND
-- Norris, Taylor Lakeshore HS 28-02.00 ND
Girls Shot Put
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Ellzey, Chelsea Sumner HS 37-02.50 34-03.25 10
2 White, Jasmine Fontaineblea 31-00.00 32-10.00 8
3 Rachal, Taryn Slidell HS 30-10.00 31-10.25 6
4 Jones, Brooke Covington HS 33-07.50 31-08.75 4
5 Steele, Kourtney Northshore H 32-06.00 31-07.00 2
6 Lewis, Destini Covington HS 31-03.00 29-09.00 1
7 Winn, Jakira Sumner HS 34-01.00 29-00.50
8 Hand, Autumn Northshore H 27-00.00 25-06.25
9 Crosby, Irelan Lakeshore HS 25-09.00 24-04.75
10 Etheridge, Shandrell Salmen 26-00.00 24-03.50
11 Otero-Agosto, Carmen Salmen 26-09.00 19-11.25
12 Mayes, Anitra Lakeshore HS 20-08.00 18-02.00
-- Blackwell, Jena Slidell HS ND
Girls Discus Throw
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Erickson, Skylar Northshore H 111-00 101-09 10
2 Winn, Jakira Sumner HS 92-01 100-10 8
3 White, Jasmine Fontaineblea 84-00 92-08 6
4 Bradley, Charlotte Slidell HS 87-04 85-10 4
5 Crosby, Irelan Lakeshore HS 79-09 81-11 2
6 Mcgrath, Amber Northshore H 80-00 78-00 1
7 Keating, Richelle Covington HS 82-06 76-02
8 Lewis, Destini Covington HS 72-08 71-01
9 Paxton, Jessica Fontaineblea 76-00 70-05
10 Blackwell, Jena Slidell HS 64-04 68-00
11 Fayard, Aurea Salmen 80-00 60-00
12 Mayes, Anitra Lakeshore HS 49-06
13 Reese, Shanale Salmen 48-10
Girls Javelin Throw
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Bakker, Hannah Northshore H 81-00 98-00 10
2 Ward, Elli Fontaineblea 74-00 86-08 8
3 Winn, Jakira Sumner HS 86-05 86-04 6
4 Bradley, Charlotte Slidell HS 78-01 82-00 4
5 Crosby, Irelan Lakeshore HS 83-03 81-11 2
6 Ellzey, Chelsea Sumner HS 85-02 81-06 1
7 Fayard, Aurea Salmen 95-00 73-07
8 Johnson, Kelsey Northshore H 79-00 73-06
9 Newman, Mariah Covington HS 78-04 72-02
10 Berube, Savannah Fontaineblea 62-00 71-07
11 Bodreaux, Dot Fontaineblea x69-11
12 Daniel, Rosie Slidell HS 62-08 67-08
13 Lockhart, Misty Covington HS 63-00 51-06
14 Reese, Kyandra Salmen 30-02
-- Mayes, Anitra Lakeshore HS 75-00 ND
Boys 100 Meter Dash
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Riles, Al-Damian Lakeshore HS 10.85 11.13 1 10
2 Ducre, David Lakeshore HS 11.14 11.15 1 8
3 Hart, Dion Sumner HS 11.18 3 6
4 Broussard, Brennan Slidell HS 11.32 3 4
5 Faciane, Jared NHS 11.48 11.33 1 2
6 White, Reginald Salmen 11.00 11.38 1 1
7 Tumminello, Randy Fontaineblea 11.50 11.55 2
8 Williams, Jocquan Covington HS 11.80 11.60 2
9 Harris, Dlane Salmen 11.12 11.69 1
10 Dowden, William NHS 11.20 11.74 1
11 Brown, Robert Covington HS 11.70 11.80 2
12 Brooks, Jalean Fontaineblea 11.85 3
13 Alford, Aaron Fontaineblea 11.80 x11.92 2
14 White, Diante Fontaineblea 11.90 x11.98 2
15 Foto, Brandon Fontaineblea x12.00 3
16 Brock, Jalond Sumner HS 12.02 2
17 Mroski, John Fontaineblea x12.08 3
18 Finn, Jacob Fontaineblea x12.28 3
19 Odom, Marquesheo Pearl River 13.44 13.55 2
Boys 200 Meter Dash
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Decoud, Treston Lakeshore HS 23.30 22.88 1 10
2 Dickerson, Joseph Sumner HS 23.36 22.93 1 8
3 Jackson, Clyde Fontaineblea 23.45 3 6
4 Davis, Jerry Pearl River 23.40 23.49 1 4
5 Ducre, David Lakeshore HS 22.77 23.51 1 2
6 Benton, Wardell Salmen 23.40 23.65 1 1
7 White, Reginald Salmen 23.50 23.78 1
8 Pichon, Nicholas Pearl River 24.10 23.85 2
9 Dowden, William NHS 23.91 3
10 Marshall, Antonio Slidell HS 24.01 3
11 Alford, Aaron Fontaineblea 24.20 24.27 2
12 Brooks, Jalean Fontaineblea x24.31 3
13 Brock, Jalond Sumner HS 25.54 25.09 2
14 Foto, Brandon Fontaineblea 24.00 x25.16 2
Boys 400 Meter Dash
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Bergeron, Kellex Sumner HS 51.26 51.85 1 10
2 Robertson, Tervante Sumner HS 52.38 52.33 1 8
3 Perkins, Timothy Slidell HS 53.03 52.49 1 6
4 Scott, Jared Lakeshore HS 53.21 54.20 1 4
5 Spurloc, John NHS 53.20 54.23 1 2
6 Laddin, Corey Lakeshore HS 56.50 54.55 2 1
7 Riley, Hakeem NHS 54.00 55.26 1
8 Ashley, Joshua Salmen 53.50 55.86 1
9 Pichon, Shelton Pearl River 54.90 55.91 2
10 Jordan, Colin Covington HS 56.00 56.37 2
11 Beckstrom, Thomas Fontaineblea 56.42 2
12 Clark, Jacob Fontaineblea 58.14 2
13 Thompson, Hunter Fontaineblea x1:01.74 2
14 Glover, Henry Salmen 54.50 1:03.91 1
Boys 800 Yard Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Holden, Alex NHS 2:08.00 2:05.64 10
2 Harrison, Sean Slidell HS 2:11.00 2:08.21 8
3 Robinson, Ashton Fontaineblea 2:10.00 2:09.04 6
4 Bergeron, Kalon Sumner HS 2:10.39 2:11.24 4
5 Ashley, Joshua Salmen 2:25.00 2:12.22 2
6 Spurloc, John NHS 2:13.01 1
7 McNeil, Jason Fontaineblea 2:20.00 2:15.49
8 Feilden, Eric Lakeshore HS 2:18.78 2:18.90
9 Ferguson, Duncan Lakeshore HS 2:17.86 2:20.17
10 Haines, Simon Slidell HS 2:22.00 2:20.56
11 Sanders, Michael Salmen 2:35.00 2:23.02
12 Glass, Jordan Sumner HS 2:22.73 2:23.85
13 Blair, Brandon Covington HS 2:24.00 2:24.10
14 Blair, Matthew Covington HS 2:25.00 2:40.69
Boys 1600 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Olivier, Brett Fontaineblea 4:41.00 4:38.50 10
2 Robinson, Ashton Fontaineblea 5:00.00 4:52.75 8
3 Martin, Noah NHS 5:00.00 4:55.11 6
4 Bennett, James Salmen 5:30.00 4:57.94 4
5 Sabatier, Richard Lakeshore HS 5:06.91 4:58.96 2
6 Baker, Philip NHS 5:03.79 1
7 Feilden, Eric Lakeshore HS 5:12.95 5:05.33
8 Robinson, Cole Slidell HS 5:05.75
9 Gibson, Greg Slidell HS 5:17.00 5:12.27
10 Guffey, Ethan Covington HS 5:17.00 5:24.28
11 Reimann, Jordan Pearl River 5:15.00 5:37.28
12 Moreno, Freddie Sumner HS 5:44.24
13 Strickland, Cody Sumner HS 5:53.75 5:55.64
14 Hodges, Evan Salmen 6:19.56
-- Core, Devon Covington HS 5:15.00 NT
-- Reese, Ashton Pearl River NT
Boys 3200 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Olivier, Brett Fontaineblea 11:12.00 10:18.74 10
2 Martin, Noah NHS 11:04.00 10:52.60 8
3 Bennett, James Salmen 11:17.70 6
4 Dingman, James Slidell HS 11:39.00 11:21.85 4
5 Corwin, Tyler Slidell HS 11:21.95 2
6 Sabatier, Richard Lakeshore HS 11:51.34 11:35.30 1
7 Benton, Nathan Fontaineblea 12:00.00 11:35.60
8 Sanders, Michael Salmen 11:41.09
9 Bartee, Bradley Lakeshore HS 12:10.89 11:44.81
10 Moreno, Freddie Sumner HS 12:43.31 12:49.82
11 Reimann, Jordan Pearl River 13:55.00 12:52.35
Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Overstreet, Dwynn NHS 15.20 2 10
2 Crutchfield, Cyril Lakeshore HS 17.85 16.10 1 8
3 Newby, Larry NHS 16.34 2 6
4 Turner, Vernel Salmen 15.55 16.50 1 4
5 Brown, Austin Slidell HS 18.08 17.81 1 2
6 Armstrong, BJ Covington HS 17.30 18.10 1 1
7 Pixberg, Tim Fontaineblea 20.32 2
-- Ferguson, Duncan Lakeshore HS 18.95 NT 1
-- Frierson, Collin Pearl River NT 2
-- Berry, Shawn Salmen 17.50 DQ 1
Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Crutchfield, Cyril Lakeshore HS 41.75 41.55 1 10
2 Overstreet, Dwynn NHS 43.78 2 8
3 Berry, Shawn Salmen 45.50 44.29 1 6
4 Haskins, Jeremy Pearl River 45.41 2 4
5 Westereng, Jason Fontaineblea 47.41 2 2
6 Griffin, Uriah Slidell HS 49.03 47.52 1 1
7 Ferguson, Duncan Lakeshore HS 47.50 47.71 1
8 Pixberg, Tim Fontaineblea 48.08 2
9 Armstrong, BJ Covington HS 45.60 48.25 1
10 Turner, Vernel Salmen 44.20 48.62 1
11 Dixon, Ernest Sumner HS 52.15 50.08 1
Boys 4x100 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Slidell HS 'A' 43.63 44.31 10
1) Broussard, Brennan 2) Brown, Lloyd
3) Evans, Jamil 4) Legier, Errol
2 Salmen 'A' 44.50 44.33 8
1) Bell, Eric 2) Berry, Shawn
3) Glover, Henry 4) Harris, Dlane
3 Sumner HS 'A' 44.70 44.42 6
4 Lakeshore HS 'A' 46.69 45.74 4
1) Clark, Charles 2) Decoud, Treston
3) Ducre, David 4) Faciane, Nick
5 Nhs 'A' 45.67 46.39 2
1) Dowden, William 2) Faciane, Jared
3) Houston, Nick 4) Riley, Hakeem
6 Pearl River HS 'A' 48.48 1
1) Haskins, Jeremy 2) Pichon, Nicholas
3) Roberson, Aaron 4) Smith, Clayton
-- Fontainebleau HS 'A' DNF
1) Alford, Aaron 2) Brooks, Jalean
3) Finn, Jacob 4) White, Diante
-- Covington HS 'A' 45.70 DQ
1) Brister, George 2) Dunnaway, Matt
3) Moore, Geron 4) Williams, Jocquan
Boys 4x200 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Sumner HS 'A' 1:30.21 1:29.78 10
1) Bergeron, Kalon 2) Bergeron, Kellex
3) Dickerson, Joseph 4) Robertson, Tervante
2 Covington HS 'A' 1:34.97 1:33.96 8
1) Dunnaway, Matt 2) Harris, Eddie
3) Moore, Geron 4) Williams, Jocquan
3 Nhs 'A' 1:36.00 1:35.17 6
1) Dowden, William 2) Faciane, Jared
3) Houston, Nick 4) Riley, Hakeem
4 Fontainebleau HS 'A' 1:36.41 4
1) Alford, Aaron 2) Brooks, Jalean
3) Finn, Jacob 4) White, Diante
5 Pearl River HS 'A' 2:45.00 1:37.58 2
1) Davis, Jerry 2) Pichon, Nicholas
3) Pichon, Shelton 4) Roberson, Aaron
-- Slidell HS 'A' 1:31.45 NT
1) Broussard, Brennan 2) Brown, Lloyd
3) Evans, Jamil 4) Marshall, Antonio
-- Lakeshore HS 'A' 1:30.29 DQ
1) Crutchfield, Cyril 2) Decoud, Treston
3) Ducre, Brandon 4) Scott, Jared
-- Salmen 'A' 1:34.00 DQ
1) Baker, Charles 2) Bell, Eric
3) Glover, Henry 4) Harris, Dlane
Boys 4x400 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Sumner HS 'A' 3:36.01 3:33.60 10
1) Bergeron, Kalon 2) Bergeron, Kellex
3) Dickerson, Joseph 4) Robertson, Tervante
2 Slidell HS 'A' 3:40.00 3:35.34 8
1) Haines, Simon 2) Harrison, Sean
3) McKain, Courtney 4) Mullen, Josiah
3 Lakeshore HS 'A' 3:40.68 3:36.33 6
1) Clark, Charles 2) Crutchfield, Cyril
3) Decoud, Treston 4) Feilden, Eric
4 Nhs 'A' 3:42.00 3:36.60 4
1) Holden, Alex 2) Overstreet, Dwynn
3) Riley, Hakeem 4) Spurloc, John
5 Salmen 'A' 3:40.00 3:48.20 2
1) Ashley, Joshua 2) Baker, Charles
3) Berry, Shawn 4) Turner, Vernel
6 Fontainebleau HS 'A' 3:48.40 1
1) Bosman, Mitchelle 2) Jackson, Clyde
3) Robinson, Ashton 4) Westereng, Jason
7 Pearl River HS 'A' 4:15.00 3:49.84
1) Davis, Jerry 2) Haskins, Jeremy
3) Pichon, Nicholas 4) Pichon, Shelton
8 Covington HS 'A' 4:18.00 4:17.53
1) Core, Devon 2) Hollins, Marcus
3) Jordan, Colin 4) Rogers, Evan
Boys High Jump
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Brister, George Covington HS 5-10.00 6-02.00 10
2 Rollins, Trequan Slidell HS 6-00.00 6-00.00 8
3 Hollins, Marcus Covington HS 5-06.00 5-08.00 5
3 Clark, Charles Lakeshore HS 6-00.00 5-08.00 5
5 Jackson, Clyde Fontaineblea 6-00.00 5-06.00 1.50
5 Turner, Vernel Salmen 5-10.00 5-06.00 1.50
7 Ferguson, Duncan Lakeshore HS 5-04.00 5-04.00
8 Funck, David NHS 5-02.00
9 Johnson, Corbyn Salmen 5-02.00 5-00.00
9 Heard, Larry Fontaineblea 5-00.00
-- Kelly, Tyler Pearl River NH
-- Newby, Larry NHS NH
Boys Pole Vault
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Tumminello, Randy Fontaineblea 14-00.00 11-06.00 10
2 Blair, Brandon Covington HS 10-06.00 11-00.00 7
2 Andersson, Jonathan Lakeshore HS 11-00.00 11-00.00 7
4 Adams, Jonathan NHS 10-00.00 4
5 Isbell, Austin Fontaineblea 9-06.00 2
6 Mroski, John Fontaineblea x9-00.00
7 Dudenhefer, Tyler Slidell HS 8-00.00 8-06.00 0.50
7 Carrier, Colt Sumner HS 6-06.00 8-06.00 0.50
9 Bramley, Kyle NHS J8-06.00
10 Blair, Matthew Covington HS 8-06.00 8-00.00
10 Lambertson, Peyton Fontaineblea x8-00.00
-- Delacruz, Carlos Slidell HS 9-00.00 NH
Boys Long Jump
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Evans, Jamil Slidell HS 23-03.00 22-00.00 10
2 Rollins, Trequan Slidell HS 21-11.00 21-02.00 8
3 Baker, Charles Salmen 21-05.00 20-10.00 6
4 Dickerson, Joseph Sumner HS 22-05.00 20-05.00 4
5 Scott, Jared Lakeshore HS 21-07.00 20-02.00 2
6 Kinter, James Fontaineblea 21-00.00 19-11.00 1
7 Delaney, Devante NHS 20-03.00 19-07.50
8 Hart, Dion Sumner HS 19-05.50
9 Overstreet, Dwynn NHS 18-09.00
10 Dunnaway, Matt Covington HS 18-11.50 18-07.00
11 Shepherd, Rex Lakeshore HS 18-10.00 18-05.00
12 Armstrong, BJ Covington HS 18-10.00 17-08.00
13 Pichon, Shelton Pearl River 19-01.00 17-06.50
14 White, Diante Fontaineblea 17-03.50
15 Morris, Jordan Salmen 19-00.00 16-07.50
16 Kelly, Tyler Pearl River 18-11.00 15-03.50
Boys Triple Jump
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Delaney, Devante NHS 44-06.00 44-01.50 10
2 Rollins, Trequan Slidell HS 41-05.00 42-05.50 8
3 Kinter, James Fontaineblea 41-00.00 40-04.00 6
4 Hollins, Marcus Covington HS 39-02.50 4
5 McLeod, Joey Salmen 38-00.00 38-10.50 2
6 Smith, Connor Fontaineblea 40-00.00 38-07.00 1
7 Lamelle, Rendell Slidell HS 39-11.00 37-03.00
8 Smith, Dustyn Lakeshore HS 39-01.00 36-10.00
9 Clark, Charles Lakeshore HS 39-08.00 36-00.00
-- Brock, Jalond Sumner HS 38-01.00 ND
-- Bergeron, Kellex Sumner HS 40-07.00 ND
-- Kelly, Tyler Pearl River 38-06.00 ND
Boys Shot Put
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Carter, Julian Pearl River 43-11.00 43-05.75 10
2 Finnegan, Dylan Fontaineblea 41-00.00 41-04.25 8
3 Villarrubia, Pierson Lakeshore HS 41-02.00 41-01.00 6
4 Blackburn, Wendarius Sumner HS 40-04.00 41-00.25 4
5 Barkley, Tim NHS 41-03.00 40-05.75 2
6 Siether, Michael Fontaineblea 39-09.00 1
7 Taylor, Wade NHS 39-11.00 39-08.00
8 Ducre, Brandon Lakeshore HS 41-11.00 38-10.00
9 Landry, Scott Salmen 42-00.00 38-03.25
10 Touissant, Gavin Slidell HS 41-04.00 37-00.75
11 Wortmann, Arthur Slidell HS 41-04.00 36-06.75
12 Mobley, Malcolm Sumner HS 34-04.50 35-06.25
13 Davis, Aaron Pearl River 35-11.00 33-00.75
14 Smith, Adrian Salmen 38-00.00 32-00.50
-- Holmes, Peyton Covington HS 41-02.00 ND
-- Simon, Doyle Fontaineblea 40-00.00 ND
Boys Discus Throw
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Carter, Julian Pearl River 124-05 132-11 10
2 Ducre, Brandon Lakeshore HS 131-10 131-08 8
3 Simon, Doyle Fontaineblea 120-00 119-05 6
4 Badon, Hank NHS 107-11 114-02 4
5 Finnegan, Dylan Fontaineblea 115-00 113-02 2
6 Forrestier, Myron Salmen 115-00 106-06 1
7 Peters, Otha Covington HS 125-00 100-10
8 Shaw, Matthew Sumner HS 99-06 97-09
9 Anthony, Rykar Sumner HS 105-07 95-04
10 Boudreaux, Randy Lakeshore HS 100-04 94-09
11 Wortmann, Arthur Slidell HS 96-03 94-03
12 Parker, Silas Slidell HS 94-08 84-01
13 Sausier, AJ Pearl River 81-06
14 Impastato, Sam NHS 62-06
-- Doss, Sterling Salmen 115-00 ND
-- Holmes, Peyton Covington HS 123-00 ND
Boys Javelin Throw
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Smith, Connor Fontaineblea 150-00 161-00 10
2 Carter, Julian Pearl River 157-06 148-05 8
3 Ducre, Brandon Lakeshore HS 152-10 146-07 6
4 Hatcher, Alex Covington HS 139-07 144-01 4
5 White, Blake Pearl River 121-11 137-03 2
6 Clemmons, Colt Covington HS 133-08 136-09 1
7 Harkin, James Lakeshore HS 129-11 133-07
8 Landry, Scott Salmen 135-00 128-00
9 Souhlas, Nick NHS 121-09 126-08
10 Shaw, Matthew Sumner HS 128-05 125-06
11 Parker, Silas Slidell HS 131-07 122-03
12 Moreno, Freddie Sumner HS 108-10 111-04
13 Thompson, Hunter Fontaineblea 107-10
14 Johnson, Chris NHS 90-09 105-07
15 Thibodeaux, Raymond Salmen 115-00 102-11
16 Bradley, Robbie Slidell HS 85-05 83-10
Women - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
1) Fontainebleau HS 121 2) Slidell HS 114.50
3) Northshore HS 101 3) Lakeshore HS 101
5) Sumner HS 50.50 6) Salmen 38
7) Covington HS 29
Men - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
1) Lakeshore HS 100 2) Fontainebleau HS 95.50
3) NHS 86 4) Slidell HS 79.50
5) Sumner HS 70.50 6) Salmen 44.50
7) Pearl River HS 41 8) Covington HS 40