South Terrebonne Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.23 | SB | Meg Vauclin | 3rd | Finals H2 | District 8-5A |
13.57 | SB | Alyssa Ross | 8th | Finals H2 | District 8-5A |
200 Meter Dash | |||||
27.53 | SB | Meg Vauclin | 6th | Finals H2 | District 8-5A |
28.83 | SB | Rolanda Mcphearson | 12th | Finals H1 | District 8-5A |
400 Meter Dash | |||||
1:00.29 | SB | Rolanda Mcphearson | 2nd | Finals H2 | District 8-5A |
1:10.52 | SB | Hillary Watson | 8th | Finals H1 | District 8-5A |
800 Meter Run | |||||
2:59.55 | SB | Derion Smith | 8th | Finals | District 8-5A |
3:07.88 | SB | Elise Granier | 10th | Finals | District 8-5A |
1600 Meter Run | |||||
6:42.23 | SB | Megan Mcearhern | 8th | Finals | District 8-5A |
6:57.36 | SB | Derion Smith | 9th | Finals | District 8-5A |
3200 Meter Run | |||||
15:19.97 | SB | Madeline Neal | 9th | Finals | District 8-5A |
15:29.43 | SB | Megan Trosclair | 10th | Finals | District 8-5A |
100 Meter Hurdles | |||||
17.92 | SB | Whitney Blanchard | 5th | Finals H2 | District 8-5A |
20.11 | SB | Kaitlyn Folse | 10th | Finals H1 | District 8-5A |
300 Meter Hurdles | |||||
55.00 | SB | Riley Lirette | 8th | Finals H1 | District 8-5A |
56.84 | SB | Whitney Blanchard | 10th | Finals H1 | District 8-5A |
4x100 Meter Relay | |||||
53.92 | SB | Relay Team | 4th | Finals | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:51.30 | SB | Relay Team | 5th | Finals | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:52.36 | SB | Relay Team | 6th | Finals | |
High Jump | |||||
4-6 | SB | Riley Lirette | 7th | Finals | District 8-5A |
Long Jump | |||||
14-2.5 | SB | Megan Trosclair | 6th | Finals | District 8-5A |
11-1.5 | SB | Blare Pellegrin | 10th | Finals | District 8-5A |
Triple Jump | |||||
31-2.5 | SB | Amber Authement | 7th | Finals | District 8-5A |
28-6 | SB | Megan Trosclair | 8th | Finals | District 8-5A |
Discus | |||||
94-2.75 | SB | Brianna Clay | 2nd | Finals | District 8-5A |
81-0.5 | SB | Blare Pellegrin | 7th | Finals | District 8-5A |
Javelin | |||||
100-10 | SB | Catherine Broussard | 5th | Finals | District 8-5A |
73-5 | SB | Brooke Lebouef | 11th | Finals | District 8-5A |
Shot Put | |||||
32-2 | SB | Joanna Kreamer | 2nd | Finals | District 8-5A |
30-3 | SB | Brianna Clay | 5th | Finals | District 8-5A |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.60 | SB | Jacquis Flores | 4th | Finals H2 | District 8-5A |
11.68 | SB | John Brown | 7th | Finals H2 | District 8-5A |
200 Meter Dash | |||||
23.63 | SB | Abram Wallis | 4th | Finals H2 | District 8-5A |
24.47 | SB | Evan Matherne | 9th | Finals H1 | District 8-5A |
400 Meter Dash | |||||
52.70 | SB | David Mccormick | 4th | Finals H2 | District 8-5A |
58.64 | SB | Ryan Williams | 14th | Finals H2 | District 8-5A |
800 Meter Run | |||||
2:10.27 | SB | Bryce Simon | 2nd | Finals | District 8-5A |
1600 Meter Run | |||||
5:30.36 | SB | Cullen Bourg | 11th | Finals | District 8-5A |
3200 Meter Run | |||||
13:15.08 | SB | Cullen Bourg | 10th | Finals | District 8-5A |
110 Meter Hurdles | |||||
16.92 | SB | Devonte Griffin | 4th | Finals H2 | District 8-5A |
17.50 | SB | Rodney Carvin | 7th | Finals H2 | District 8-5A |
300 Meter Hurdles | |||||
46.86 | SB | Trent Hebert | 8th | Finals H1 | District 8-5A |
47.40 | SB | Devonte Griffin | 11th | Finals H1 | District 8-5A |
4x100 Meter Relay | |||||
43.42 | SB | Relay Team | 1st | Finals | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:33.77 | SB | Relay Team | 4th | Finals | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:40.74 | SB | Relay Team | 4th | Finals | |
High Jump | |||||
5-8 | SB | Jared Ledet | 5th | Finals | District 8-5A |
Long Jump | |||||
21-5 | SB | Dalvin Richardson | 6th | Finals | District 8-5A |
Triple Jump | |||||
40-6.5 | SB | Dalvin Richardson | 5th | Finals | District 8-5A |
40-5.5 | SB | Trevon Smith | 7th | Finals | District 8-5A |
Pole Vault | |||||
12-0 | SB | Jansen Stoufflet | 5th | Finals | District 8-5A |
11-0 | SB | Kyle Boudreaux | 8th | Finals | District 8-5A |
Discus | |||||
107-0.5 | SB | Chandler Arceneaux | 9th | Finals | District 8-5A |
Javelin | |||||
144-1 | SB | Garrett Lebouef | 3rd | Finals | District 8-5A |
133-2.5 | SB | Adam Ziepke | 7th | Finals | District 8-5A |
Shot Put | |||||
42-4 | SB | Adam Ziepke | 2nd | Finals | District 8-5A |
40-0 | SB | Chandler Arceneaux | 7th | Finals | District 8-5A |