Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Robert Williams SR St. Amant 22.93
2 Derrick Jackson SO Lutcher 23.29
3 Nicholas Guillot JR East Ascension 23.46
4 Prystyn Cambre SO St. Charles 23.57
5 Travion Calligan JR Zachary 23.60
6 Ean Hills FR West Feliciana 24.12
7 Tayshaun Vallery SO Lutcher 25.14
8 JaLeel Johnson SR Donaldsonville 25.74
9 Jaden Allen SO Donaldsonville 26.67
Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Trenton Chaney JR Lutcher 49.35
2 Roy Vance SR Zachary 50.52
3 Easton Jarreau SR St. Amant 51.74
4 Blaine Williams SO East Ascension 52.53
5 Javon Javius SO East Ascension 52.61
6 Abram Clouatre JR St. Amant 53.12
7 Christopher Williams SR Zachary 53.35
8 Thomas Odom SR Catholic, Point Coupee 54.27
9 Jarid Richardson SR Donaldsonville 55.06
10 Dwayne Winnfield JR Lutcher 55.42
11 JaLeel Johnson SR Donaldsonville 59.47
12 Ryan Jumonville SO Catholic, Point Coupee 1:00.25
13 Charles Smith SO West Feliciana 1:08.27
Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Noah McKneely SR Zachary 2:03.37
2 Landon Loyd SR East Ascension 2:03.69
3 Leonardo Fuentes SR St. Amant 2:04.34
4 Kaleb Wilkins SR St. Amant 2:04.69
5 Marcus Coates JR Zachary 2:05.44
6 Devon Batiste JR Catholic, Point Coupee 2:11.19
7 Joshua Stone SO East Ascension 2:15.66
8 Kaleeb Myles SR Donaldsonville 2:15.97
9 Dustin Roussel JR Lutcher 2:37.41
10 Greyson David JR Catholic, Point Coupee 2:39.51
11 Ethan Albert FR Lutcher 2:43.34
12 Jr. Raymond Anderson FR Donaldsonville 3:10.66
Boys 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Landon Loyd SR East Ascension 4:42.40
2 Damien Sprouse SR Zachary 4:47.58
3 Jesse Ellis SO Zachary 5:06.47
4 Trey Matherne JR Lutcher 5:10.12
5 Mark Carter SO St. Amant 5:11.22
6 Caleb Williams SR St. Amant 5:26.76
7 Tyrien Domino FR East Ascension 5:33.80
8 Devon Batiste JR Catholic, Point Coupee 5:36.04
9 Mason Babin JR Lutcher 5:51.71
10 Robert Mitchell JR West Feliciana 5:51.72
11 Jayden David JR Catholic, Point Coupee 6:29.37
Boys 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Maximo Gennaro FR Zachary 10:09.90
2 Landon Loyd SR East Ascension 10:59.02
3 Mark Carter SO St. Amant 11:18.38
4 Caleb Williams SR St. Amant 11:20.20
5 Tyrien Domino FR East Ascension 11:48.05
6 Luke Parks SR Zachary 12:32.77
7 Colton Gates SO West Feliciana 13:04.48
Boys 110m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Vederek Matthews SR Zachary 13.90
2 Braxton Trabeaux SR St. Amant 14.80
3 Davione Irvin SR East Ascension 15.90
4 James Saizon SR Catholic, Point Coupee 17.01
Boys 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Vederek Matthews SR Zachary 38.33
2 Davione Irvin SR East Ascension 41.53
3 Luke Raffray SR St. Amant 43.37
4 James Saizon SR Catholic, Point Coupee 45.28
Boys 4x100m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 St. Amant 43.63
2 Zachary 44.02
3 Lutcher 44.96
4 St. Charles 45.20
5 Donaldsonville 45.56
Boys 4x200m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 East Ascension 1:31.78
2 St. Amant 1:33.29
3 Lutcher 1:33.89
4 St. Charles 1:34.38
5 Zachary 1:34.61
6 Donaldsonville 1:36.53
Boys 4x400m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 St. Amant 3:31.38
2 East Ascension 3:38.91
3 Zachary 3:43.48
4 Lutcher 3:46.63
5 Catholic, Point Coupee 3:59.10
Boys 4x800m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 St. Amant 8:24.89
2 Zachary 8:56.21
3 East Ascension 9:00.82
4 Lutcher 10:25.03
Boys High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Caleb Hilton JR Zachary 6'2"
2 Isaiah Stokes SO Zachary 5'10"
3 Karsyn Taylor SO St. Amant 5'10"
4 Cole Dixon SO St. Amant 5'8"
5 Tahj Williby JR Donaldsonville 5'6"
6 Elijah Foreman SR West Feliciana 5'4"
7 Kaden Malarcher JR Lutcher 5'4"
Roshawn Munson FR East Ascension NH
Boys Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Elijah Foreman SR West Feliciana 9'6"
2 Darius Jack SR Zachary 9'0"
3 Grant Coursey SO Catholic, Point Coupee 9'0"
4 Oliver Foret SO St. Amant 9'0"
5 Jacob Rish FR Zachary 8'6"
6 Hunter Vallet SO St. Amant 8'0"
Jake Norsworthy JR West Feliciana NH
Ryan Jumonville SO Catholic, Point Coupee NH
Boys Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Robert Williams SR St. Amant 22'4.5"
2 Isaiah Stokes SO Zachary 22'0"
3 Dillan Durand SR Zachary 21'4"
4 Luke Raffray SR St. Amant 20'6.5"
5 Hudson Moore SR Catholic, Point Coupee 20'0.5"
6 Brennon Thompson SR East Ascension 19'3.5"
7 Jayden Johnson FR West Feliciana 17'6"
Michael Herbert JR Donaldsonville NM
Darrian Goode JR East Ascension NM
Boys Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Dillan Durand SR Zachary 43'0"
2 Hudson Moore SR Catholic, Point Coupee 42'7"
3 MJ Dunn SO St. Amant 42'6"
4 Kaven Taylor SO St. Amant 41'6.25"
5 Remaj Nixon JR West Feliciana 39'9.25"
6 Boston Bentley SO Zachary 38'5.5"
Darrian Goode JR East Ascension NM
Brennon Thompson SR East Ascension NM
Boys Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Aiden Joseph SR East Ascension 46'4.5"
2 Keidrick Bailey SO Zachary 46'3.5"
3 Dillon Duley SR St. Charles 44'11.5"
4 Koen Rock SR St. Amant 43'9.5"
5 Rory Lambert JR Catholic, Point Coupee 43'1.5"
6 Jaden Collins JR West Feliciana 42'5"
7 Dale Smith SR Lutcher 42'4"
8 Jermarian Jackson SR West Feliciana 38'0.5"
9 Gavin Clayton SR East Ascension 36'5.5"
10 Ronald Duncan SR Donaldsonville 34'3"
11 Treshawn Dunham SO Donaldsonville 33'10.5"
12 Jaiyh Joseph SR St. Amant 33'9"
13 Jacques Vicknair SO St. Charles 33'3"
14 Logan Borne SO Lutcher 30'3"
Jarrick Nedie SR Zachary NM
Boys Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jermarian Jackson SR West Feliciana 163'4"
2 Alex Louque JR East Ascension 127'4"
3 Jaden Collins JR West Feliciana 115'0"
4 Collin Hastings FR Lutcher 114'2"
5 Braeden White SO Zachary 113'6"
6 Cameron Stone SO East Ascension 107'2"
7 Charles Taylor SO St. Charles 102'0"
8 Kyler Rock FR St. Amant 99'2"
9 Ray'shawn Dunham SO Donaldsonville 98'4"
10 Jayden Michael SO Lutcher 97'0"
11 Keidrick Bailey SO Zachary 86'11"
12 Nicholas Wyble SR Catholic, Point Coupee 84'0"
13 Treshawn Dunham SO Donaldsonville 75'10"
Noah Jenkins SO St. Amant NM
Boys Javelin Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kace Brock FR St. Amant 141'6"
2 Ryan Burns JR Zachary 138'8"
3 Connor Conachen SO Zachary 137'5"
4 Alex Louque JR East Ascension 135'10"
5 Gavin Clayton SR East Ascension 135'9"
6 Grahm Roy FR Catholic, Point Coupee 125'4"
7 Caden Gates SO West Feliciana 118'5"
8 Toby Templet SR St. Amant 114'4"
9 Tariot Snowden JR Lutcher 112'4"
10 JaLeel Johnson SR Donaldsonville 91'8"
11 Tremaine Millien JR Donaldsonville 85'11"
12 Elijah Fobb SO Lutcher 76'4"
Desmond Roundtree SR West Feliciana NM
Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Trenton Chaney JR Lutcher 10.62
2 Elstrong Long SR West Feliciana 10.73
3 Tyler Jackson SO Zachary 10.94
4 Robert Williams SR St. Amant 11.00
5 Blaine Williams SO East Ascension 11.19
6 Jason Blackburn SO East Ascension 11.28
7 Dylan Shelmire SO Zachary 11.36
8 Rayshon Franklin JR West Feliciana 11.43
9 Vante Lee FR St. Charles 11.45
10 Azren Milan SO Donaldsonville 11.59
11 Blake Turner JR Donaldsonville 11.63
12 Tyree Williams JR St. Amant 11.71
13 Khyi Session SO Lutcher 11.78
14 Evan Duffour FR St. Charles 12.13