Boys 100 Meter Section #1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Taylor, Rondero JR Belaire 11.77
2 Heil, Keyshawn SO Baker 12.14
3 Gillard, Tajh SR Donaldsonville 12.34
4 Miller, Delonta SR Baker 12.58
5 Kador, Marvin FR False River 13.06
Boys 100 Meter Section #2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Henderson, Caleb JR Brusly 11.57
2 Toussaint, Wayne 8 Plaquemine 11.59
3 Taylor, Robert JR Brusly 11.72
4 Primeaux, Gavin SO St. John 12.18
5 Leblanc, Tynari SO Donaldsonville 12.30
6 Beloney, Jemarcus 8 Plaquemine 12.32
Boys 100 Meter Section #3
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Powell, Delfontay SR Point Coupee Central 11.28
2 Jones, James SO Port Allen 11.57
3 Bellamy, Zaylon SO Port Allen 12.09
4 Chenevert, Brandon SO False River 12.11
5 Shears, Travis JR Belaire 12.34
6 Powell , Requan FR Point Coupee Central 12.37
Boys 200 Meter Section #1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Scott, Lester SR Baker 23.08
2 Mitchell, Austin SO Plaquemine 24.06
3 Dunn, James JR Plaquemine 25.42
4 Grace, Kris FR East Iberville 25.49
5 Kador, Marvin FR False River 26.82
Boys 200 Meter Section #2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Taylor, Robert JR Brusly 23.31
2 Bell, Preston JR Baker 23.68
3 Bellamy, Zaylon SO Port Allen 24.10
4 Henderson, Caleb JR Brusly 24.22
5 Shears, Travis JR Belaire 24.47
6 Jordan, De'Monte SO Port Allen 25.03
Boys 400 Meter Section #1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Smith, Chris SO Donaldsonville 57.16
2 Stepter, Markeith FR Baker 57.88
3 Crockett, Collin SO St. John 1:08.30
4 Heil, Keyshawn SO Baker 1:14.50
Boys 400 Meter Section #2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Taylor, Rondero JR Belaire 56.27
2 Williams, Saudi SO Plaquemine 58.50
3 Leblanc, Kade SO Brusly 1:00.27
4 Grayson, Vanshon 8 East Iberville 1:01.91
5 Thibeau, Joseph SO St. John 1:07.50
6 Kilpatrick, River FR False River 1:10.05
7 Humphries, Bailey FR False River 1:13.30
Boys 400 Meter Section #3
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Jones, James SO Port Allen 52.21
2 Craig, Hampton JR Port Allen 52.59
3 Bridges, De'Vante JR Belaire 52.90
4 Mitchell, Austin SO Plaquemine 54.80
Boys 800 Meter Section #1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Mitchell, Jiren SR Donaldsonville 2:22.85
2 Young, Princeton FR St. John 2:41.19
3 Bridgewater , Jordan SO Point Coupee Central 2:46.13
4 Hurst, Zach SO St. John 2:50.30
5 Benton, Landon FR False River 2:53.98
Boys 800 Meter Section #2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Albert, Aaron SR Baker 2:11.18
2 Harrison, Grover JR Port Allen 2:12.74
3 Douse, Joshua SR Belaire 2:13.44
4 Davis, Jerrod JR Belaire 2:13.46
5 Morgan, Jordan SO Port Allen 2:14.28
6 Pown, Joe JR Plaquemine 2:20.65
7 Spriggs , Henry 8 Plaquemine 2:23.13
8 Hock, Adam SO Brusly 2:38.52
9 Jarreau, Josh JR Brusly 2:42.28
10 Humphries, Bailey FR False River 2:52.79
Boys 1600 Meter
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Albert, Aaron SR Baker 5:01.41
2 Douse, Joshua SR Belaire 5:10.55
3 Roberts , Ryan SR Plaquemine 5:14.99
4 Cador , Octavian JR Point Coupee Central 5:18.88
5 Straham, Kayne FR Brusly 5:20.03
6 Crochet, Eddie SR Donaldsonville 5:36.89
7 Garner, Cameron JR Plaquemine 5:41.37
8 Johnson, Joseph SO Belaire 5:42.30
9 Jackson, Antarious FR Port Allen 5:57.86
10 Landry, Logan FR Brusly 6:03.95
11 Benton, Landon FR False River 6:16.52
12 Humphries, Bailey FR False River 6:22.86
13 Hurst, Zach SO St. John 6:27.67
14 Williams, Alvion FR Port Allen 6:29.58
15 Thibeau, Joseph SO St. John 6:34.77
16 Rodriguez, Tyler 6 East Iberville 7:54.36
Boys 3200 Meter
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Roberts , Ryan SR Plaquemine 11:45.06
2 Johnson, Joseph SO Belaire 12:42.20
3 Gueho, Bradley FR False River 13:01.10
4 Garner, Cameron JR Plaquemine 14:59.83
5 Jourdan, Trenton 8 False River 19:44.64
Boys 110m Hurdles Section #1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Riley, Allen JR Plaquemine 19.68
Boys 110m Hurdles Section #2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Williams, Saudi SO Plaquemine 19.21
2 Jones, Demontre SO Brusly 20.41
Boys 110m Hurdles Section #3
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Parker, Nicholaus SR Port Allen 15.50
2 Walker, Joshua SR Port Allen 16.45
3 Poirrier, Ben SR St. John 18.18
4 Henderson, Christian SO Brusly 22.00
Boys 300m Hurdles Section #1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Miller, Delonta SR Baker 46.03
2 Brooks, Drexel JR Plaquemine 47.65
3 Shears, Dejion JR Belaire 50.47
4 Whitaker, Brandon SR Belaire 50.50
Boys 300m Hurdles Section #2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Poirrier, Ben SR St. John 43.72
2 Riley, Allen JR Plaquemine 45.90
3 Jones, Demontre SO Brusly 49.00
4 Henderson, Christian SO Brusly 49.60
Boys 300m Hurdles Section #3
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Parker, Nicholaus SR Port Allen 42.38
2 Lea , Elvin SR Point Coupee Central 43.36
3 Walker, Joshua SR Port Allen 43.45
Boys 4 x 100 Relay
============================================================
Team Time
============================================================
1 Point Coupee Central 'A' 44.68
Powell, Powell, Collins, Hurst
2 Baker 'A' 44.71
Bell, Ennis, Miller, Robinson, Heil, Johnson, Brown, Scott
3 Plaquemine 'A' 45.53
Beloney, Toussaint, Wesley, Batiste
4 Brusly 'A' 45.80
Henderson, Tate, Henderson, Taylor
5 Belaire 'A' 45.89
Taylor, Shears, Stephens, Wilson, Hicks
6 Port Allen 'A' 46.01
Jordan, Franklin, Banks, Bellamy, Craig, Harrison, Morgan, Johnson
7 Donaldsonville 'A' 47.62
Leblanc, Zachary, Smith, Gillard
8 False River 'A' 48.89
Allen, Hathaway, Chenevert, Kador
Boys 4 x 200 Relay
============================================================
Team Time
============================================================
1 Point Coupee Central 'A' 1:31.85
Powell, Guidry, George, Collins
2 Port Allen 'A' 1:34.14
Jones, Jordan, Craig, Bellamy, Morgan, Harrison, Franklin, Johnson
3 Plaquemine 'A' 1:34.61
Pown, Toussaint, Brooks, Mitchell, Wesley
4 Baker 'A' 1:34.98
Bell, Ennis, Robinson, Scott, Johnson, Heil, Miller, Jerron
5 Belaire 'A' 1:35.21
Bridges, Shears, Harris, Wilson, Taylor
6 Brusly 'A' 1:35.76
Taylor, Tate, Henderson, Henderson, Claiborne, Robertson, Gremillion, Queen
7 Donaldsonville 'A' 1:39.39
Leblanc, Zachary, Smith, Gillard
8 False River 'A' 1:43.24
Allen, Chenevert, Kador, Hathaway
Boys 4 x 400 Relay
============================================================
Team Time
============================================================
1 Port Allen 'A' 3:35.06
Jones, Morgan, Harrison, Craig, Collins, Williams, Banks, Jackson
2 Belaire 'A' 3:38.41
Bridges, Douse, Davis, Harris, Bell
3 Baker 'A' 3:40.54
Bell, Ennis, Robinson, Scott, Miller, Heil, Stepter, Albert
4 Plaquemine 'A' 3:51.20
Pown, Williams, Brooks, Mitchell
5 Brusly 'A' 4:10.78
Leblanc, Gremillion, Jones, Straham, Tate, Queen, Henderson, Lee
6 False River 'A' 4:28.16
Benton, Hathaway, Kilpatrick, Chenevert
Boys High Jump
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Allen, Telson JR Port Allen 6-2
2 Reech, Ryan JR Brusly 6-2
3 Morgan, Jordan SO Port Allen 5-10
4 Alexander, Rydell SR Belaire 5-10
5 Harris, Todd FR Plaquemine 5-8
6 Johnson, Terrance SO Belaire 5-4
7 Heil, Keyshawn SO Baker 5-4
8 Grayson, Vanshon 8 East Iberville 5-4
9 Calloway, Malcolm FR East Iberville 5-4
10 Miller, Brennon SR St. John 5-2
Boys Pole Vault
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Williams, Saudi SO Plaquemine 9-0
2 Allen, Sam JR False River 9-0
3 Gremillion, Ashton FR Brusly 8-0
4 Jordan, De'Monte SO Port Allen 8-0
5 Lang, William SO Brusly 7-0
6 Collins, Michael FR Port Allen 6-6
Boys Long Jump
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Parker, Nicholaus SR Port Allen 21-0.5
2 Harris, Todd FR Plaquemine 20-9.25
3 Walker, Joshua SR Port Allen 20-0.5
4 Taylor, Rondero JR Belaire 19-6.75
5 Grace, Kris FR East Iberville 19-2.5
6 Calloway, Malcolm FR East Iberville 19-0
7 Miller, Brennon SR St. John 19-0
8 Wesley, Tyler SO Plaquemine 18-6.5
9 Powell, Delfontay SR Point Coupee Central 18-5
10 Alexander, Rydell SR Belaire 18-4.5
11 Powell , Requan FR Point Coupee Central 18-4.25
12 Primeaux, Gavin SO St. John 17-6
13 Claiborne, Dylan SO Brusly 16-11.5
14 Jerron, Morgan SO Baker 16-8
Boys Triple Jump
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Parker, Nicholaus SR Port Allen 43-3
2 Guidry , Stephan JR Point Coupee Central 43-2.5
3 Walker, Joshua SR Port Allen 41-11.5
4 Alexander, Rydell SR Belaire 41-3.5
5 Riley, Allen JR Plaquemine 39-7.25
6 Poirrier, Ben SR St. John 38-4
7 Johnson, Terrance SO Belaire 35-7.5
8 Calloway, Malcolm FR East Iberville 34-11
9 Clopton, Klay SO Brusly 34-7.5
10 Claiborne, Dylan SO Brusly 33-8.25
11 Crockett, Collin SO St. John 32-11.75
12 Jerron, Morgan SO Baker 32-10.75
13 Heil, Keyshawn SO Baker 32-0.25
Boys Shot Put
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Keyes, Marcus JR Port Allen 49-7.5
2 Hill, Ken JR Brusly 45-7.5
3 Foster, Floyd JR Donaldsonville 43-10
4 Garner, Damon JR Port Allen 42-5
5 Allen, Josh SO Brusly 40-2
6 Brock, Reggie SR East Iberville 39-2
7 Dotson, Kevin JR Plaquemine 38-3
8 Romig, John SR St. John 36-9
9 Dotson, Kenny JR Plaquemine 36-2.5
10 McGee, John JR Belaire 34-1
11 Williams, Julian SO Belaire 32-1.5
12 Booksh, Garrett SO St. John 31-10
13 Jones , Bryce JR Point Coupee Central 30-1
14 Kilpatrick, River FR False River 26-3
15 Williams, Fredrick SR Donaldsonville 25-10
Boys Discus
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Foster, Floyd JR Donaldsonville 135-0.5
2 Williams, Casper SO Port Allen 129-9
3 Garner, Damon JR Port Allen 125-9
4 Morales, Adam SR Brusly 115-7.5
5 Cobbs, Darien SR Brusly 112-4.5
6 Shears, Dejion JR Belaire 101-7
7 Johnson, K'Von SR Baker 97-5
8 Brock, Reggie SR East Iberville 97-1
9 Langlois, Koby JR St. John 94-10
10 Dotson, Kevin JR Plaquemine 92-8.5
11 Dotson, Kenny JR Plaquemine 91-10.5
12 Arthur, Daijail JR East Iberville 82-2.5
13 Addison, Deon SO Baker 80-4
14 Tyson, Brennon JR St. John 79-9
15 Williams, Fredrick SR Donaldsonville 74-9
16 McGee, John JR Belaire 74-8
17 Kilpatrick, River FR False River 71-9.5
18 Arnoud, Ryan FR False River 31-2
Boys Javelin
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Romig, John SR St. John 131-4
2 Miller, Delonta SR Baker 129-9
3 Morales, Adam SR Brusly 129-6
4 Dixon, Kenneth SR Belaire 121-4
5 Anthony, Demarius JR Plaquemine 114-0
6 Moore, Brennan SR Brusly 112-7
7 bennet, kevin SO Donaldsonville 110-10
8 Stewart, Justin SR Plaquemine 109-1
9 George, Charles SR Port Allen 107-8
10 Washington, Kyle SO Port Allen 107-1
11 Gueho, Bradley FR False River 105-7
12 Woods, Tyler SO Belaire 102-4
13 Anderson, Treylon JR Baker 102-1
14 Humphries, Bailey FR False River 83-7