6th and 7th Boys : 100 M Dash : Finals
=======================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Makhi Wilkins East Ouachita Junior High 12.34 1
2 PARKER AIDEN West Ridge Middle School 12.71 1
3 Preston Johnson Riser Middle School 13.07 1
4 Wyatt Blondin Ruston Junior high 13.29 1
5 Jeremiah Pierce Ruston Junior high 13.32 2
5 HENDERSON KAYDEN West Ridge Middle School 13.32 1
6 Marcus Best East Ouachita Junior High 14.59 2
7 Noah Wilson Riser Middle School 14.94 2
8 Yeager, Garrett Calhoun Middle 15.20 2
9 Sharp, Gavin Calhoun Middle 15.50 2
10 Akeyvian Boley Good Hope Middle School 15.56 1
-- Hudson Spillers Good Hope Middle School 2
6th and 7th Boys : 200 M Dash : Finals
=======================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Travis Gray East Ouachita Junior High 25.17 2
2 Preston Johnson Riser Middle School 26.01 2
3 Brycen Campbell Ruston Junior high 26.19 2
4 HENDERSON KAYDEN West Ridge Middle School 26.82 1
5 Lee Bailey Riser Middle School 27.32 1
6 Hickman, Ty Calhoun Middle 28.01 2
7 Hudson Spillers Good Hope Middle School 28.36 1
8 MARTIN CALE West Ridge Middle School 28.77 1
9 Austin Spivey Ruston Junior high 29.53 1
10 Junior McFarland Good Hope Middle School 29.57 2
11 Marcus Best East Ouachita Junior High 30.91 1
-- Booth, Trigger Calhoun Middle 2
6th and 7th Boys : 400 M Dash : Finals
=======================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 CJ Goins Good Hope Middle School 1:02.00 1
2 Jase Frost Good Hope Middle School 1:03.61 2
3 Moore, Owen Calhoun Middle 1:04.86 2
4 Miguel Mondragon East Ouachita Junior High 1:05.29 1
5 Taylor, Christopher Calhoun Middle 1:05.90 2
6 WELCH BRAXTON West Ridge Middle School 1:06.09 1
7 Aiden Adams Ruston Junior high 1:09.42 2
8 Caris White Riser Middle School 1:09.66 1
9 PATTERSON BRAYLON West Ridge Middle School 1:10.55 1
10 Kalel Cater East Ouachita Junior High 1:12.07 2
11 Xaiden Newton Ruston Junior high 1:12.10 1
-- Jewaan Scott Riser Middle School 2
6th and 7th Boys : 800 M Run : Finals
=======================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 DAVIS KENNY West Ridge Middle School 2:26.10 1
2 Isaac Faz Good Hope Middle School 2:30.29 1
3 Harris, Ace Calhoun Middle 2:30.90 1
4 LUCAS PEYTON West Ridge Middle School 2:34.39 1
5 Trent Givens Ruston Junior high 2:35.73 1
6 Miguel Mondragon East Ouachita Junior High 2:37.43 1
7 Bennett ,Dave Calhoun Middle 2:46.50 1
8 George Smith Ruston Junior high 2:48.06 1
9 Aaron Hall Good Hope Middle School 2:55.01 1
10 Kalel Cater East Ouachita Junior High 3:02.22 1
-- Jewaan Scott Riser Middle School 1
-- Jacob Henry Riser Middle School 1
6th and 7th Boys : 1600 M Run : Finals
=======================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 DAVIS KENNY West Ridge Middle School 5:30.67 1
2 Isaac Faz Good Hope Middle School 5:36.16 1
3 Trent Givens Ruston Junior high 5:38.14 1
4 Symes, Charlie Calhoun Middle 5:45.09 1
5 Miguel Mondragon East Ouachita Junior High 5:45.61 1
6 Chriceol, Seth Calhoun Middle 5:56.09 1
7 Max Pyles Ruston Junior high 5:57.94 1
8 LUCAS PEYTON West Ridge Middle School 6:06.08 1
9 Aaron Hall Good Hope Middle School 6:06.11 1
10 Kalel Cater East Ouachita Junior High 6:53.78 1
11 Robert Duschene Riser Middle School 7:12.35 1
-- Javiun Holley Riser Middle School 1
6th and 7th Boys : 100 M Hurdles : Finals
=======================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Makhi Wilkins East Ouachita Junior High 15.52 2
2 Lee Bailey Riser Middle School 16.82 1
3 Austin Spivey Ruston Junior high 17.39 2
4 Travis Gray East Ouachita Junior High 17.54 2
5 RUSSELL LANE West Ridge Middle School 17.67 1
6 PEAVY ASHTON West Ridge Middle School 18.32 1
7 Jase Laborde Good Hope Middle School 18.89 2
8 Booth, Trigger Calhoun Middle 19.07 1
9 Kaleb Shinaberry Good Hope Middle School 19.12 1
10 Nickolas Martin Ruston Junior high 20.11 1
-- Hickman, Ty Calhoun Middle 2
-- Jacob Henry Riser Middle School 2
6th and 7th Boys : 4x100 M Relay : Finals
=======================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 West Ridge Middle School [A] 49.99 1
2 Riser Middle School [A] 50.11 1
3 Good Hope Middle School [A] 50.39 1
4 Ruston Junior high [A] 51.23 1
6th and 7th Boys : 4x200 M Relay : Finals
=======================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Riser Middle School [A] 1:44.58 1
2 West Ridge Middle School [A] 1:44.66 1
3 Ruston Junior high [A] 1:46.43 1
4 Good Hope Middle School [A] 1:50.88 1
5 Calhoun Middle [A] 1:53.63 1
6 East Ouachita Junior High [A] 2:10.65 1
6th and 7th Boys : 4x400 M Relay : Finals
=======================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 West Ridge Middle School [A] 4:15.15 1
2 Riser Middle School [A] 4:28.53 1
3 Good Hope Middle School [A] 4:29.78 1
4 Calhoun Middle [A] 4:31.90 1
5 Ruston Junior high [A] 4:34.04 1
6 East Ouachita Junior High [A] 5:00.00 1
6th and 7th Boys : Long Jump : Finals
=======================================================================================================
NAME YR TEAM MARK
=======================================================================================================
1 PARKER AIDEN West Ridge Middle School 17-1
2 Hickman, Ty Calhoun Middle 16-5
3 Jase Laborde Good Hope Middle School 16-4
4 MARTIN CALE West Ridge Middle School 16-1
5 Preston Johnson Riser Middle School 15-10 1/2
6 Jabari Levingston Ruston Junior high 15-9
7 Jayden Jones Ruston Junior high 15-5
8 Glenn Williams Riser Middle School 15-2
9 Kaleb Shinaberry Good Hope Middle School 14-9
10 Chriceol, Seth Calhoun Middle 14-3
-- Makhi Wilkins East Ouachita Junior High
-- Marcus Best East Ouachita Junior High
6th and 7th Boys : Shot Put : Finals
=======================================================================================================
NAME YR TEAM MARK
=======================================================================================================
1 HOLLAND TYSON West Ridge Middle School 38-5
2 Caris White Riser Middle School 33-8
3 McGaugh, Tucker Calhoun Middle 33-3 1/2
4 Aiden Adams Ruston Junior high 32-4
5 MCCORKLE HAYES West Ridge Middle School 32-0 1/2
6 Joseph Turner Good Hope Middle School 29-5
7 Wyatt Blondin Ruston Junior high 29-2
8 Hank Reynolds Good Hope Middle School 28-7 1/2
9 Moore, Owen Calhoun Middle 28-0
-- Jayden McGee Riser Middle School
6th and 7th Boys : Discus : Finals
=======================================================================================================
NAME YR TEAM MARK
=======================================================================================================
1 Tyler Ausberry Good Hope Middle School 97-1
2 Max Pyles Ruston Junior high 94-11
3 MCCORKLE HAYES West Ridge Middle School 86-1
4 McGaugh, Tucker Calhoun Middle 79-4
5 Pendleton, Carter Calhoun Middle 77-7
6 Aiden Adams Ruston Junior high 77-4
7 Jax White Good Hope Middle School 72-6
8 Caris White Riser Middle School 62-4
9 TAYLOR BRODIE West Ridge Middle School 62-2
-- Jayden McGee Riser Middle School
6th and 7th Boys : Triple Jump : Finals
=======================================================================================================
NAME YR TEAM MARK
=======================================================================================================
1 Makhi Wilkins East Ouachita Junior High 34-8
2 Holt Hunt Ruston Junior high 33-6
3 HOLLAND TYSON West Ridge Middle School 33-5
4 Kaleb Shinaberry Good Hope Middle School 32-0
5 WELCH BRAXTON West Ridge Middle School 31-9
6 Harris, Ace Calhoun Middle 31-7
6th and 7th Boys : High Jump : Finals
=======================================================================================================
NAME YR TEAM MARK
=======================================================================================================
1 Jabari Levingston Ruston Junior high 5-2
2 HOLLAND TYSON West Ridge Middle School 4-10
3 Akeyvian Boley Good Hope Middle School 4-10
4 Holt Hunt Ruston Junior high 4-6
5 HENDERSON KAYDEN West Ridge Middle School 4-4
-- Jose Cisneros Good Hope Middle School
-- Jewaan Scott Riser Middle School
-- Javiun Holley Riser Middle School
6th and 7th Boys : Javelin : Finals
=======================================================================================================
NAME YR TEAM MARK
=======================================================================================================
1 Wyatt Blondin Ruston Junior high 113-2
2 TAYLOR BRODIE West Ridge Middle School 105-6
3 Max Pyles Ruston Junior high 104-4
4 Jake Estis Good Hope Middle School 91-8
5 Moore, Owen Calhoun Middle 80-0
6 Yeager, Garrett Calhoun Middle 78-6
7 Brandon Stephens Good Hope Middle School 68-10
-- MCCORKLE HAYES West Ridge Middle School