Livingston Parish XC Championships

Walker, LA
Hosted by Walker

MS Results

 Walker High School                                         HY-TEK's Meet Manager

            Livingston Parish Cross Country Championship - 10/16/2018            

                             Sidney Hutchinson Park                              

                              Last Completed Event                               

 

Event 4  Boys 2 Mile Run CC

=======================================================================          

    Name                    Year School                  Finals  Points          

=======================================================================          

  1 Duhe', Jaden                 Albany Middl          11:51.20    1             

  2 Cifreo, Samuel               Westside Gators       11:57.99    2             

  3 Kennedy, Jacob               Westside Gators       12:22.84    3             

  4 Purvis, Taylor               Albany Middl          12:37.08    4             

  5 Lusker, Carson               Denham Sprin          12:43.84    5             

  6 Lacara, Logan                Albany Middl          12:44.95    6             

  7 Lockhart, Austin             Westside Gators       12:53.15    7             

  8 Taylor, Antoine              Albany Middl          13:01.42    8             

  9 Rowe, Jacob                  Live Oak Jun          13:06.06    9             

 10 Bergeron, John Austin        North Corbin          13:18.72   10             

 11 Baio, Hayden                 Denham Sprin          13:24.25   11             

 12 Lovett, Corey                Live Oak Jun          13:26.30   12             

 13 Beasley, Joshua              Southside Ju          13:34.25                  

 14 Wofford, Colby               Westside Gators       13:34.80   13             

 15 Borne, Preston               Denham Sprin          13:41.76   14             

 16 Borders, Aristeo             Live Oak Jun          13:46.75   15             

 17 Hobbs, Ethan                 Denham Sprin          13:47.42   16             

 18 Sampson, Dawson              Live Oak Jun          13:48.36   17             

 19 Colson, Cooper               Southside Ju          13:49.19                  

 20 Gibson, Austin               Denham Sprin          13:52.99   18             

 21 Hutto, Mason                 Live Oak Jun          13:53.80   19             

 22 Laudermilk, Braylen          Live Oak Middle       14:08.97   20             

 23 Fuentes, Tate                Southside Ju          14:13.54                  

 24 Martin, Balyx                French Settlement     14:14.44                  

 25 Norwood, Hunter              Denham Sprin          14:16.52   21             

 26 Rivere, Brendon              Westside Gators       14:17.77   22             

 27 Henry, J.T.                  Westside Gators       14:20.45   23             

 28 Dickson, Aaron               North Corbin          14:26.89   24             

 29 Wofford, Mitchell            Westside Gators       14:37.74   25             

 30 Halphen, David               Denham Sprin          14:38.53   26             

 31 Halphen, Nicholas            Denham Sprin          14:43.16                  

 32 Kieronski, Joel              Denham Sprin          14:43.85                  

 33 Zeller, Kaden                Live Oak Middle       14:44.63   27             

 34 Pemberton, Luke              Live Oak Jun          14:45.43   28             

 35 Fontenot, Dylan              Denham Sprin          14:50.19                  

 36 Browning, Caleb              Live Oak Jun          14:56.37   29             

 37 Bickett, Tyler               Live Oak Middle       15:10.77   30             

 38 Owens, Aiden                 Albany Middl          15:11.69   31             

 39 Nickles, Aiden               North Corbin          15:18.28   32             

 40 Israel, Cade                 North Corbin          15:22.11   33             

 41 Levy, Peyton                 Westside Gators       15:24.61                  

 42 Cruz, Joseph                 Westside Gators       15:28.36                  

 43 Navarre, Lawson              Denham Sprin          15:30.90                  

 44 Liddic, Brennen              Westside Gators       15:34.35                  

 45 Cutbirth, Ben                Live Oak Jun          15:43.72                  

 46 Martin, Trent                French Settlement     15:45.03                  

 47 Woodard, Jaiden              Albany Middl          15:52.55   34             

 48 Thompson, Robert             Denham Sprin          15:55.05                  

 49 Davis, Ethan                 Denham Sprin          16:00.76                  

 50 Rowe, James                  Live Oak Jun          16:04.15                  

 51 Dougherty, Cameron           Denham Sprin          16:04.55                  

 52 Barton, Zachary              Live Oak Jun          16:05.32                  

 53 Sellers, Caden               Denham Sprin          16:06.03                  

 54 Michel, Gavan                Denham Sprin          16:20.69                  

 55 Robinson, Jordan             Westside Gators       16:27.04                  

 56 Mackey, Aiden                Live Oak Jun          16:29.15                  

 57 Finnell, Hagan               Westside Gators       16:31.22                  

 58 Puffer, Peyton               Southside Ju          16:35.81                  

 59 Graham, Rhoby                North Corbin          16:46.45   35             

 60 Holden, Noah                 Live Oak Middle       16:50.18   36             

 61 Howell, Andrew               Albany Middl          17:02.30   37             

 62 Estes, Jonathan              Denham Sprin          17:11.58                  

 63 Faust, Alex                  North Corbin          17:36.77   38             

 64 Reine, Landon                Maurepas              17:44.49                  

 65 Jennings, Zachary            Frost Falcons         18:11.23                  

 66 Payne, Bryce                 Frost Falcons         18:11.95                  

 67 Lambert, Colson              Holden                18:30.56                  

 68 Andrews, Cole                Holden                18:32.26                  

 69 Corona, Noah                 Live Oak Middle       18:43.89   39             

 70 Chauvin, Noah                Live Oak Middle       18:48.24   40             

 71 Creel, Cooper                Denham Sprin          18:54.02                  

 72 Miley, Robert                Holden                18:55.10                  

 73 Gomez, Miles                 French Settlement     19:19.25                  

 74 Brown, John                  Live Oak Middle       19:27.76   41             

 75 Langlois, Gavin              Denham Sprin          19:31.59                  

 76 Norwood, Mason               Denham Sprin          19:52.99                  

 77 Hicks, Connor                Live Oak Jun          19:57.53                  

 78 Henson, Alexander            Live Oak Jun          20:02.85                  

 79 Parsons, Cecil               Denham Sprin          20:18.63                  

 80 Landry, Laken                Denham Sprin          20:29.86                  

 81 Allain, Jake                 Live Oak Middle       20:41.98                  

 82 Norwood, Layton              Live Oak Middle       20:55.13                  

 83 Weir, Caleb                  North Corbin          21:15.62   42             

 84 Launey, Micheal              North Corbin          22:03.89                  

 85 Planchard, Aiden             French Settlement     22:14.02                  

 86 Martin, Julius               Frost Falcons         22:32.93                  

                                                                                 

                                   Team Scores                                   

=================================================================================

Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9

=================================================================================

   1 Westside Gators              47    2    3    7   13   22   23   25          

      Total Time:  1:05:06.55                                                    

         Average:    13:01.31                                                    

   2 Albany Middle School         50    1    4    6    8   31   34   37          

      Total Time:  1:05:26.34                                                    

         Average:    13:05.27                                                    

   3 Denham Springs Junior Hig    64    5   11   14   16   18   21   26          

      Total Time:  1:07:30.26                                                    

         Average:    13:30.06                                                    

   4 Live Oak Junior High         72    9   12   15   17   19   28   29          

      Total Time:  1:08:01.27                                                    

         Average:    13:36.26                                                    

   5 North Corbin Junior High    134   10   24   32   33   35   38   42          

      Total Time:  1:15:12.45                                                    

         Average:    15:02.49                                                    

   6 Live Oak Middle             152   20   27   30   36   39   40   41          

      Total Time:  1:19:38.44                                                    

         Average:    15:55.69                                                    


 Walker High School                                         HY-TEK's Meet Manager

            Livingston Parish Cross Country Championship - 10/16/2018            

                             Sidney Hutchinson Park                              

                              Last Completed Event                               

 

Event 3  Girls 2 Mile Run CC

=======================================================================          

    Name                    Year School                  Finals  Points          

=======================================================================          

 80 Unknown                                            27:36.00                  

  1 Boudreaux, Cayden            Albany Middl          12:39.49    1             

  2 Pitarro, Ava                 Westside Gators       12:57.72    2             

  3 Fuller, Emma                 Albany Middl          13:25.82    3             

  4 Williams, Stormy             Albany Middl          13:37.06    4             

  5 White, Sylvia                Live Oak Jun          13:38.18    5             

  6 Crain, Morgan                Albany Middl          13:51.37    6             

  7 Fontenot, Brooke             Live Oak Jun          13:51.79    7             

  8 Zeigler, Kayten              Denham Sprin          14:24.28    8             

  9 Patrick, Kyra                North Corbin          14:25.95    9             

 10 Thames, Cameron              North Corbin          14:26.64   10             

 11 Lanassa, Kayla               Albany Middl          14:31.84   11             

 12 Tyler, Kaylyn                Live Oak Jun          14:36.43   12             

 13 Weber, Riley                 Holden                14:37.75                  

 14 Hoyt, Aubrey                 Albany Middl          14:46.58   13             

 15 Chavers, Sophia              Albany Middl          14:48.64   14             

 16 Miceli, Allison              Denham Sprin          15:03.64   15             

 17 Ellis, Kayleigh              Denham Sprin          15:04.22   16             

 18 Poissot, Chloe               North Corbin          15:25.96   17             

 19 Gramling, Izzabella          North Corbin          15:26.74   18             

 20 Wilkes, Allie                Denham Sprin          15:28.29   19             

 21 Hensley, Addison             Denham Sprin          15:33.96   20             

 22 Carpentar, Jaelynn           Live Oak Jun          15:41.06   21             

 23 Hodges, Abby                 Live Oak Jun          16:00.42   22             

 24 Sylve, Nevahe                Live Oak Middle       16:02.07   23             

 25 Ross, Gracie                 Westside Gators       16:12.08   24             

 26 Ostendorf, Ava               French Settlement     16:13.98                  

 27 Stroughter, Brooke           Denham Sprin          16:25.09   25             

 28 Hamilton, Hannah             Southside Ju          16:31.44   26             

 29 Ponder, Kaidence             Albany Middl          16:40.31                  

 30 Amedee, Addison              Westside Gators       16:51.61   27             

 31 Durost, Alexus               Denham Sprin          16:53.85   28             

 32 Aime, Madelyn                Maurepas              16:54.47                  

 33 Clark, Sahvanna              Westside Gators       16:55.36   29             

 34 Durost, Victoria             Denham Sprin          17:00.69                  

 35 Kelley, Delaynie             Westside Gators       17:02.97   30             

 36 Gnann, Fallon                Live Oak Middle       17:06.63   31             

 37 Morace, Natalya              Live Oak Middle       17:07.08   32             

 38 Desrosiers, Jennessa         Live Oak Middle       17:10.88   33             

 39 Hebert, Elise                Southside Ju          17:25.58   34             

 40 Kuegel, Sabrina              Westside Gators       17:26.48   35             

 41 Russell, Lorna               Denham Sprin          17:39.26                  

 42 Brown, Morgan                Denham Sprin          17:42.93                  

 43 Roshto, Emma                 Frost Falcons         17:46.28                  

 44 Andrews, Marissa             French Settlement     17:52.93                  

 45 Doiron, Grace                Southside Ju          17:58.47   36             

 46 Graham, Joy                  Southside Ju          17:59.07   37             

 47 Linebaugh, Bailey            Denham Sprin          18:02.11                  

 48 Mayers, Faith                Denham Sprin          18:03.52                  

 49 Smith, Madison               Live Oak Middle       18:05.58   38             

 50 Johnston, Shelley            North Corbin          18:06.97   39             

 51 Normand, Alisa               Denham Sprin          18:08.47                  

 52 Kirby, Londyn                Maurepas              18:16.89                  

 53 Sherp, Mia                   Denham Sprin          18:18.88                  

 54 Thompson, Oliva              Albany Middl          18:20.48                  

 55 Beatty, Kate                 Denham Sprin          18:27.30                  

 56 Mauldin, Kyla                Southside Ju          18:34.42   40             

 57 Lee, Denisia                 Denham Sprin          18:54.51                  

 58 Deschamps, Kalli             Southside Ju          18:55.58   41             

 59 Ishler, Ada                  Denham Sprin          18:58.89                  

 60 Matherne, Bella              Albany Middl          19:02.45                  

 61 Buhler, Destiney             Denham Sprin          19:07.79                  

 62 Alexandra, Destiney          Denham Sprin          19:09.13                  

 63 Bryan, Abby                  Southside Ju          19:17.22   42             

 64 Englert, Karissa             Westside Gators       19:40.03   43             

 65 Carney, Rylee                North Corbin          19:42.70   44             

 66 Faust, Katelyn               North Corbin          19:54.09   45             

 67 Bhramayana, Phoenix          French Settlement     19:55.84                  

 68 Jones, Brooklyn              Maurepas              19:56.63                  

 69 Hoover, Avery                Holden                19:59.62                  

 70 Novak, McKinzie              Albany Middl          20:35.53                  

 71 Woulard, McCartney           Westside Gators       21:20.40                  

 72 Varnado, Brianna             Live Oak Jun          21:29.75   46             

 73 Mancer, Arianah              Denham Sprin          22:25.87                  

 74 Loupe, Leila                 Maurepas              23:29.65                  

 75 Miller, Jeanette             North Corbin          23:33.33                  

 76 Poissot, Riley               North Corbin          23:54.27                  

 77 Gonzalez, Bella              Live Oak Jun          26:36.00   47             

 78 Landry, Shelbi               French Settlement     26:58.00                  

 79 Demelo, Julianna             Live Oak Jun          27:36.00                  

                                                                                 

                                   Team Scores                                   

=================================================================================

Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9

=================================================================================

   1 Albany Middle School         25    1    3    4    6   11   13   14          

      Total Time:  1:08:05.58                                                    

         Average:    13:37.12                                                    

   2 Live Oak Junior High         67    5    7   12   21   22   46   47          

      Total Time:  1:13:47.88                                                    

         Average:    14:45.58                                                    

   3 Denham Springs Junior Hig    78    8   15   16   19   20   25   28          

      Total Time:  1:15:34.39                                                    

         Average:    15:06.88                                                    

   4 North Corbin Junior High     93    9   10   17   18   39   44   45          

      Total Time:  1:17:52.26                                                    

         Average:    15:34.46                                                    

   5 Westside Gators             112    2   24   27   29   30   35   43          

      Total Time:  1:19:59.74                                                    

         Average:    15:59.95                                                    

   6 Live Oak Middle             157   23   31   32   33   38                    

      Total Time:  1:25:32.24                                                    

         Average:    17:06.45                                                    

   7 Southside Junior High Sch   173   26   34   36   37   40   41   42          

      Total Time:  1:28:28.98                                                    

         Average:    17:41.80