Varsity Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
2 Breelyn Jones 11 Church Point 10.76
3 Trejun Jones 11 Carencro 10.85
4 Tyrone Leggette 12 Curtis, John 11.00
5 Jared Miles 12 McDonogh #35 11.02
6 Travon Wheeler 11 Church Point 11.03
7 M Brown 12 East Feliciana 11.05
8 Brendan Willis 12 Carencro 11.19
9 Edward Smith 12 East Iberville 11.21
10 Shannon Scott 11 Easton, Warren 11.26
11 Ashaad Clayton 10 Easton, Warren 11.31
12 Jacquez Morgan 12 Curtis, John 11.34
13 Jordan Joseph 11 McKinley 11.37
14 Thomas Levy 12 East Ascension 11.38
15 Keshawn Brooks 9 East Feliciana 11.40
16 Conner Williams 12 St. Louis 11.41
17 Carrington Guillory 11 St. Louis 11.44
18 Malik Kelly 11 The Church Academy 11.46
19 Gregory Brooks 11 West Jefferson 11.50
20 Nicholas Williams 11 Scotlandville 11.52
21 Deshon Anthony 9 McKinley 11.53
22 Jeremiah Cook 10 University Lab 11.69
23 Ke'Andre Carter 12 Jehovah-Jireh 11.73
24 Rashaad Barnes 9 East Ascension 11.93
25 Greg Whitley 12 Northeast 11.94
26 Joshua Arnaud 10 Jehovah-Jireh 12.03
27 Tyler Mcnair 11 Broadmoor 12.22
28 Malik Lamotte 11 Broadmoor 12.22
29 Caleb Kibodi 11 The Church Academy 12.67
30 James Georgetown 10 East Iberville 12.68
Dia`Mhireyeh Green 10 Westgate DNS
Jascent Scott 11 Northeast DNS
Trevon DeBoest 12 Lagrange DNS
Destin Franklin 11 Central BR DNS
Tyruss Gayden 11 West Jefferson DNS
Isaiah Rankins 10 Central BR DNS
Blayne Delahoussaye 10 Westgate DNS
Ethan Thomas 12 Lagrange DNS
1 Trenton Charles 12 Scotlandville 10.53
Varsity Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Trenton Charles 12 Scotlandville 21.90
2 Lance Williams 11 Curtis, John 22.03
3 Trejun Jones 11 Carencro 22.13
4 Malik Anderson 11 McKinley 22.20
5 Jonathan Green 9 Carencro 22.21
6 Jared Miles 12 McDonogh #35 22.33
7 Sheldon Jones 12 Easton, Warren 22.60
8 Thomas Levy 12 East Ascension 22.82
9 Dimarco Noble 11 Broadmoor 23.07
10 Yo'heinz Tyler 12 Easton, Warren 23.37
11 Torris Kelly 11 East Ascension 23.62
12 Michael Kennedy 11 The Church Academy 24.13
13 Kaleb Augustus 11 McKinley 24.36
14 John Anthony Reina 9 St. Louis 24.84
15 Maleek Mitchell 11 Broadmoor 24.86
16 Joshua Arnaud 10 Jehovah-Jireh 25.49
17 Samuel Pryer 11 Northeast 26.07
18 Vilmore Wilson 10 East Iberville 26.94
Breelyn Jones 11 Church Point DNS
Isaiah Rankins 10 Central BR DNS
Jacquez Morgan 12 Curtis, John DNS
Ke'Andre Carter 12 Jehovah-Jireh DNS
Jhavonte' Perry 12 East Feliciana DNS
Mark Emilien 11 West Jefferson DNS
Joseph Taylor 12 West Jefferson DNS
Jaylen Joseph 12 The Church Academy DNS
Trevon DeBoest 12 Lagrange DNS
Travon Wheeler 11 Church Point DNS
Jacoby Putman 11 Central BR DNS
Tyvion Wicker 10 Northeast DNS
ReShaun Fridie 12 Westgate DNS
Edward Smith 12 East Iberville DNS
Nicholas Williams 11 Scotlandville DNS
Blayne Delahoussaye 10 Westgate DNS
Varsity Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Dorian Camel 12 Scotlandville 48.39
2 Tyran Scott 12 Carencro 49.27
3 Kendell Titus 12 Northeast 50.08
4 Joseph Taylor 12 West Jefferson 50.12
5 Richard Davis 11 East Feliciana 50.77
6 Kirtland Hills 12 East Feliciana 51.02
7 Mark Emilien 11 West Jefferson 51.03
8 Seth Bouillon 12 St. Louis 51.29
9 Kameron Bennett 10 East Ascension 51.58
10 Zyan Booker 11 Scotlandville 52.14
11 Dominque Johnson 12 McKinley 52.18
12 Baily Despanie 9 Carencro 53.21
13 Deonte Fisher 10 Northeast 53.74
14 Jeremiah Cook 10 University Lab 53.93
15 Jaylen Mcbride 9 East Ascension 54.45
16 Michael Aleshire 11 St. Louis 54.55
16 Chancellor Hitchens 11 McKinley 54.55
18 David Carriere 12 Easton, Warren 54.59
19 Kiaeem Green 11 Easton, Warren 56.62
20 Donovan Jones 9 The Church Academy 57.23
21 Gavin Richard 9 Church Point 58.68
22 Jaden Williams 9 East Iberville 1:02.24
Kayshon Boutte 10 Westgate DNS
Josiah Rankins 9 Central BR DNS
Chad Hornsby 12 Church Point DNS
Tre Johnson 12 Central BR DNS
Demarcus Norman 11 Broadmoor DNS
Adrian Sharper Jr 9 Jehovah-Jireh DNS
Kendrell Tyler 12 Broadmoor DNS
Malik Kelly 11 The Church Academy DNS
Joseph Newman 12 East Iberville DNS
Varsity Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Key Alfred 12 Carencro 1:58.89
2 Tyrell Hargrove 12 McKinley 2:01.77
3 Rashid Reese 12 Carencro 2:02.02
4 Elden Bontemps 12 West Jefferson 2:04.11
5 Lafayette Collins 11 Scotlandville 2:04.21
6 Westin Williams 12 The Church Academy 2:06.23
7 Tyler Clemmons 10 The Church Academy 2:10.12
8 Brendon Henderson 12 McKinley 2:10.69
9 Andrew Kay 12 St. Louis 2:11.67
10 Carnell Alexander Jr 11 Jehovah-Jireh 2:12.57
11 Bristen Tate 10 Scotlandville 2:12.76
12 Rodney Carter 11 Jehovah-Jireh 2:13.48
13 Darrell Williams 12 Easton, Warren 2:16.26
14 Darren Petty 11 West Jefferson 2:17.57
15 Will Wharton 10 University Lab 2:19.49
16 Owen Roach 10 St. Louis 2:21.27
17 Devonte Lewis 10 East Ascension 2:21.79
18 Garrett Ferris 9 Live Oak 2:25.08
19 Malik Dogan 11 Broadmoor 2:25.74
20 Benzell McGee 10 East Iberville 2:25.76
21 Clarence Harrell 10 East Feliciana 2:26.03
22 Trellis Powell 11 Easton, Warren 2:26.03
23 Cardell Welch 11 Northeast 2:27.43
24 Tyrese Lewis 10 East Ascension 2:32.16
25 John Wells 10 Live Oak 2:36.54
26 Ivory Gipson 9 Northeast 2:36.76
Ethan Hamilton 11 Westgate DNS
Lester Joseph 11 East Iberville DNS
Marvin Brown 10 Central BR DNS
Christopher Herron 12 Westgate DNS
D Goss 9 East Feliciana DNS
George Lebuff 12 Broadmoor DNS
Jaydon Francois 11 Central BR DNS
Varsity Boys 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Key Alfred 12 Carencro 4:28.70
2 Rashid Reese 12 Carencro 4:40.76
3 Lafayette Collins 11 Scotlandville 4:45.94
4 Jack Moran 10 University Lab 4:56.56
5 Carnell Alexander Jr 11 Jehovah-Jireh 5:00.65
6 Cameron Young 12 West Jefferson 5:10.93
7 Cody Louviere 10 The Church Academy 5:15.18
8 Parker Giering 10 Live Oak 5:20.46
9 Blake Schubert 11 Live Oak 5:24.81
10 Cardell Welch 11 Northeast 5:33.74
11 Raphe Hooks 10 University Lab 5:35.95
12 Monsour Mbodj 11 Easton, Warren 5:40.79
13 Benzell McGee 10 East Iberville 5:42.05
14 Tyrese Lewis 10 East Ascension 5:43.03
15 Clarence Harrell 10 East Feliciana 5:45.81
16 Jared Henry 7 Jehovah-Jireh 5:50.55
17 George Lebuff 12 Broadmoor 5:50.76
18 Ivory Gipson 9 Northeast 5:51.85
19 Tyrese Paul 11 Easton, Warren 5:55.95
20 Tyler Rodriguez 10 East Iberville 6:57.73
21 Jakeb Hoapili 10 East Ascension 7:15.82
Varsity Boys 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Nic Broderick 11 Live Oak 10:24.42
2 Justin Peters 12 Live Oak 10:42.97
3 Lafayette Collins 11 Scotlandville 11:02.51
4 Cody Louviere 10 The Church Academy 11:28.08
5 Nick Edmonson 10 University Lab 11:31.65
6 Rider Holcomb 8 University Lab 11:41.94
7 Darrell Williams 12 Easton, Warren 12:11.60
8 Jared Henry 7 Jehovah-Jireh 12:40.27
9 Taylor Hofman 10 East Ascension 13:32.23
10 Ashton Norwood 11 Scotlandville 13:51.56
11 Carmello Thomas 7 Jehovah-Jireh 15:11.24
Tyler Rodriguez 10 East Iberville DNF
Donald Nabor 10 East Iberville DNF
Varsity Boys 110m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Anthony Davis 11 East Iberville 15.45
2 David Katembo 12 The Church Academy 15.83
3 Jahmal Sam 11 Easton, Warren 16.01
4 Patrick Lee 11 Broadmoor 16.14
5 Aidan Gale 12 University Lab 16.51
6 sandas Rochon 12 McDonogh #35 16.75
7 Darrel Vessel 11 The Church Academy 16.93
8 Amaru Cavalier 10 Scotlandville 17.23
9 Derrick Johnson 11 West Jefferson 17.73
10 Jaxon Cobb 11 Jehovah-Jireh 18.21
11 Jamarcus Spears 12 Central BR 18.68
12 Christian Treaudo 12 Easton, Warren 18.80
13 Malik Hill 12 West Jefferson 18.92
14 Braylin Lemon 9 Carencro 20.62
15 Jaden Williams 9 East Iberville 21.11
16 Glenn Jackson 9 Northeast 23.40
Trey Green 10 Northeast DNS
Jimore Givens 11 East Feliciana DNS
Carl Wilson 8 Curtis, John DNF
Javon Edwards 9 Scotlandville DNS
Jachius Spears 10 Broadmoor DNF
Demetrius London 12 East Feliciana DNF
Varsity Boys 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jordan Thompson 11 Broadmoor 40.67
2 Jahmal Sam 11 Easton, Warren 40.71
3 Levon Williams 11 Curtis, John 43.83
4 Amaru Cavalier 10 Scotlandville 44.39
5 Anthony Davis 11 East Iberville 44.91
6 Jamarcus Spears 12 Central BR 45.12
7 sandas Rochon 12 McDonogh #35 45.24
8 Derrick Johnson 11 West Jefferson 45.83
9 David Calais 12 Carencro 46.43
10 Braylin Lemon 9 Carencro 46.92
11 Malik Hill 12 West Jefferson 47.82
12 Darrel Vessel 11 The Church Academy 48.01
13 Dante Thomas 10 Curtis, John 49.23
14 Joseph Newman 12 East Iberville 49.46
15 Malik Northern 12 Scotlandville 49.86
16 Rodney Carter 11 Jehovah-Jireh 50.95
17 Christian Treaudo 12 Easton, Warren 51.29
Demetrius London 12 East Feliciana DNS
Jachius Spears 10 Broadmoor DNS
Bryan Calhoun 12 Central BR DNS
Aidan Gale 12 University Lab DNS
Devontray Washington 11 Westgate DNS
Devin Boutte 12 Westgate DNS
Jimore Givens 11 East Feliciana DNS
Jaxon Cobb 11 Jehovah-Jireh DNS
David Katembo 12 The Church Academy DNS
Varsity Boys 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Carencro 42.31
Tyran ScottBrendan WillisJonathan GreenTrejun Jones
2 Scotlandville 42.33
Torrinado SimsDorian CamelTrenton CharlesKelvin Joseph
3 Curtis, John 43.12
Lance WilliamsTyrone LeggetteJacquez MorganLevon Williams
4 Easton, Warren 43.70
Shannon ScottSheldon JonesAshaad ClaytonJahmal Sam
5 McKinley 44.06
Jordan JosephMalik AndersonDeshon RobertsJonathan Palmer
6 Church Point 44.23
Chad HornsbyTravon WheelerGavin RichardBreelyn Jones
7 East Ascension 44.56
Shemar ThompsonJaylen McbrideTorris KellyThomas Levy
8 West Jefferson 45.04
Gregory BrooksTyruss GaydenAlbert DillonDerrick Johnson
9 Broadmoor 45.31
Tyler McnairSamuel MooreMalik LamotteNamir Jones
10 East Iberville 45.52
Lyndell JosephTyquion DarvilleMandrill WilliamsEdward Smith
11 Northeast 47.79
Evontrey BrownGreg WhitleyDemico PikesTyvion Wicker
West Feliciana DNF
Derius DavisKam JacksonDavon HarrisDerek Turner
Central BR DNS
Destin FranklinIsaiah RankinsLeDerrick ThomasTre Johnson
The Church Academy DNS
Michael KennedyTrent AbbottJaylen JosephCaleb Kibodi
Westgate DNS
Kayshon BoutteReShaun FridieBlayne DelahoussayeDia`Mhireyeh Green
Lagrange DNS
Trevon DeBoestEthan ThomasMichael JacksonTrevon Broussard
McDonogh #35 DNS
Caleb EzidoreJared MilesEddie TillmanLawrence Keys
Jehovah-Jireh DNS
Joshua ArnaudRodney CarterAdrian Sharper JrKe'Andre Carter
East Feliciana DNF
Keshawn BrooksMacarthur BrownKirkland HillJhavontel Perry
Varsity Boys 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 West Feliciana 1:25.60
Kam JacksonDarius DavisDavon HarrisDerek Turner
2 Scotlandville 1:26.53
Kelvin JosephTrenton CharlesNicholas WilliamsDorian Camel
3 Carencro 1:28.69
Tyran ScottBrendan WillisJonathan GreenTrejun Jones
4 McKinley 1:29.58
Jordan JosephMalik AndersonJonathan PalmerTyrell Hargrove
5 Easton, Warren 1:30.02
Yo'heinz TylerDylan DeCuireSheldon JonesRamond Stevens
6 West Jefferson 1:30.18
Elden BontempsGregory BrooksMark EmilienJoseph Taylor
7 Church Point 1:31.80
Chad HornsbyBreelyn JonesTravon WheelerGavin Richard
8 East Ascension 1:32.19
Thomas LevyHobert GraysonLondra WilliamsTorris Kelly
9 St. Louis 1:32.32
Conner WilliamsCarrington GuilloryJ'Kalo BassMichael Aleshire
10 Broadmoor 1:32.89
Namir JonesDimarco NobleDemarcus NormanJordan Thompson
11 Northeast 1:33.32
Evontrey BrownKendell TitusDeonte FisherJascent Scott
12 East Iberville 1:36.76
Anthony DavisTyquion DarvilleVilmore WilsonLyndell Joseph
13 Jehovah-Jireh 1:38.42
Joshua ArnaudCarnell Alexander JrKe'Andre CarterAdrian Sharper Jr
14 The Church Academy 1:40.08
Donovan JonesDarrel VesselTyler ClemmonsMichael Kennedy
Lagrange DNS
Trevon DeBoestEthan ThomasMichael JacksonTrevon Broussard
East Feliciana DQ
Macarthur BrownKirkland HillJhavonte' PerryRichard Davis
Curtis, John DNS
Lance WilliamsTyrone LeggetteJacquez MorganLevon Williams
Westgate DNS
Kayshon BoutteReShaun FridieDia`Mhireyeh GreenBlayne Delahoussaye
Varsity Boys 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 West Jefferson 3:20.65
Elden BontempsDarren PettyJoseph TaylorMark Emilien
2 Carencro 3:23.20
Key AlfredBaily DespanieKendrell WilliamsTyran Scott
3 Scotlandville 3:25.73
Trimell CareyBristen TateZyan BookerDorian Camel
4 McKinley 3:28.31
Jonathan PalmerMalik AndersonChancellor HitchensTyrell Hargrove
5 St. Louis 3:28.64
Conner WilliamsSeth BouillonCarrington GuilloryJ'Kalo Bass
6 East Ascension 3:33.55
Jaylen McbrideTorris KellyHobert GraysonKameron Bennett
7 Broadmoor 3:34.07
Donald JonesDemarcus NormanDimarco NobleJordan Thompson
8 Easton, Warren 3:37.22
Ramond StevensKiaeem GreenDavid CarriereJahmal Sam
9 Northeast 3:50.68
Evontrey BrownJascent ScottDeonte FisherKendell Titus
10 East Iberville 4:01.63
Joseph NewmanJaden WilliamsTyler WilliamsBenzell McGee
11 University Lab 4:11.15
Jeremiah CookAidan GaleJack MoranWill Wharton
Westgate DNS
Kayshon BoutteDevin BoutteReShaun FridieChristopher Herron
Jehovah-Jireh DNS
Adrian Sharper JrCarnell Alexander JrJaxon CobbRodney Carter
East Feliciana DNS
Macarthur BrownKirkland HillRichard DavisJhavonte' Perry
The Church Academy DNS
Tyler ClemmonsA.J. SimonMalik KellyWestin Williams
Central BR DNS
Tre JohnsonGabriel MeyerJosiah RankinsHarold Henderson
Varsity Boys Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jhanviey Nichols 11 Broadmoor 53-04.00
2 Charvares Wilson 11 East Feliciana 47-10.00
3 Lester Joseph 11 East Iberville 44-05.00
4 Sedrick Van Pran 10 Easton, Warren 44-04.00
5 William Myles 11 Scotlandville 43-05.00
6 Jacob Parker 11 Easton, Warren 42-09.00
7 A.J. Simon 12 The Church Academy 41-10.00
8 Charles Hayward 12 West Jefferson 41-02.00
9 Joshua Kemp 12 Broadmoor 39-10.00
10 Darius Lyles 12 Scotlandville 39-08.00
11 Donald Berniard 11 University Lab 38-02.00
12 Dylan Rathcke 11 University Lab 37-11.00
13 Rodney Williams 11 West Jefferson 37-09.00
14 Cole Martin 8 The Church Academy 36-00.00
15 Quoshane Kelly 11 Northeast 33-10.00
16 Kennedy Smith 12 East Iberville 31-09.00
17 Brycelon Noel 9 Carencro 31-08.00
Jason Broux, Jr 10 Jehovah-Jireh DNS
Daitrian Holliday 12 Northeast DNS
Shannon Hollins 11 East Feliciana DNS
Avery Mayeaux 11 Central BR DNS
Stanford Knockum 11 East Ascension DNS
Trenton Jolivette 9 Carencro DNS
Alex Busbin 12 Central BR DNS
Varsity Boys Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 A.J. Simon 12 The Church Academy 135-10
2 Joshua Kemp 12 Broadmoor 123-05
3 Charvares Wilson 11 East Feliciana 118-00
4 Darius Lyles 12 Scotlandville 117-05
5 Lester Joseph 11 East Iberville 116-10
6 Maxwell Jackson 11 Broadmoor 115-09
7 Tyler Harrison 11 Scotlandville 114-10
8 Rodney Williams 11 West Jefferson 99-07
9 Brendon Wenzy 10 East Ascension 98-08
10 Ethan Macloud 12 University Lab 96-11
11 Shannon Hollins 11 East Feliciana 94-00
12 Cole Martin 8 The Church Academy 93-08
13 Brycelon Noel 9 Carencro 91-00
14 Justin Hollins 10 East Iberville 87-04
15 Jacob Parker 11 Easton, Warren 72-05
Dylan Rathcke 11 University Lab DNS
Nicholas Loveberry 10 East Ascension FOUL
Quoshane Kelly 11 Northeast FOUL
Corey Wilson 11 Easton, Warren DNS
Trenton Jolivette 9 Carencro DNS
Charles Hayward 12 West Jefferson DNS
Ryshaun Steel 11 Northeast DNS
Jason Broux, Jr 10 Jehovah-Jireh DNS
Varsity Boys Javelin Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 A.J. Simon 12 The Church Academy 141-03
2 Darren Taylor,Jr. 9 Northeast 139-10
3 Teverick Sims 12 East Feliciana 139-03
4 Jacob Parker 11 Easton, Warren 130-06
5 Joshua Kemp 12 Broadmoor 122-01
6 Maxwell Jackson 11 Broadmoor 120-07
7 Justin Scott 10 West Jefferson 116-09
8 Reginald Barnes 11 East Ascension 115-01
9 Charlie Schimmel 10 University Lab 113-07
10 Robert Brooks 10 Scotlandville 110-04
11 Sedrick Van Pran 10 Easton, Warren 110-01
12 Edward Smith 12 East Iberville 108-04
13 Cole Martin 8 The Church Academy 107-06
14 Azarion Ross 9 East Iberville 104-01
15 Jaylon Pitts 12 Scotlandville 91-01
16 Rodney Williams 11 West Jefferson 73-09
Ryshaun Steel 11 Northeast DNS
Alex Busbin 12 Central BR DNS
Harold Henderson 11 Central BR DNS
Cedric Anderson 12 East Feliciana DNS
Jacob Bush 12 University Lab DNS
Trenton Jolivette 9 Carencro DNS
Varsity Boys High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Johnny Selders 11 Northeast 6-00.00
2 George Nwogu 12 Scotlandville 6-00.00
3 Jaylen Joseph 12 The Church Academy 5-10.00
4 Teverick Sims 12 East Feliciana 5-08.00
4 Jaeden Despanie 12 Carencro 5-08.00
4 Donald Jones 10 Broadmoor 5-08.00
5 Caleb Kibodi 11 The Church Academy 5-08.00
6 Theodis Harrison 12 Belaire 5-08.00
7 Anthony Davis 11 East Iberville 5-08.00
10 Reginald King 9 Scotlandville 5-06.00
Malik Hill 12 West Jefferson NH
Kamrin Sartin 11 Central BR NH
Monsour Mbodj 11 Easton, Warren NH
Trey Green 10 Northeast DNS
Dylan DeCuire 11 Easton, Warren NH
Jimore Givens 11 East Feliciana DNS
Isiah Matthews 10 Belaire NH
Dante Thomas 10 Curtis, John NH
Jacoby Putman 11 Central BR DNS
Daquan Ray 9 East Iberville DNS
Derrick Johnson 11 West Jefferson NH
DeMarius Scott 10 East Ascension NH
Varsity Boys Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Bryan Coppola 9 University Lab 12-06.00
2 Ty Martin 11 University Lab 12-00.00
3 Wyatt Bercegeay 12 East Ascension 8-06.00
Rashad Spears 9 Broadmoor NH
Varsity Boys Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Baily Despanie 9 Carencro 23-03.50
2 Theodis Harrison 12 Belaire 21-08.50
3 David Katembo 12 The Church Academy 21-06.25
4 Tyquion Darville 11 East Iberville 20-09.50
5 Sheldon Jones 12 Easton, Warren 20-05.50
5 Donald Jones 10 Broadmoor 20-05.50
7 Namir Jones 12 Broadmoor 20-00.00
8 Reginald King 9 Scotlandville 19-11.50
9 Xavier Goodly 11 Westlake 19-09.00
9 Lyndell Joseph 12 East Iberville 19-09.00
11 Richard Davis 11 East Feliciana 19-08.50
12 Jalen Womack 11 Scotlandville 19-07.75
13 Gabriel Meyer 10 Central BR 19-06.50
14 Malik Kelly 11 The Church Academy 19-05.50
15 Greg Whitley 12 Northeast 19-02.00
16 John Anthony Reina 9 St. Louis 19-00.25
17 Kobie Cotton 10 East Feliciana 18-08.75
18 Isiah Matthews 10 Belaire 18-02.50
19 Chester Kimbrough 11 Easton, Warren 18-01.00
20 Londra Williams 12 East Ascension 17-07.75
21 Jascent Scott 11 Northeast 17-03.00
21 Shiloh Childs 10 West Jefferson 17-03.00
23 Jaxon Cobb 11 Jehovah-Jireh 16-05.00
24 Rashaad Barnes 9 East Ascension 14-04.25
Dia`Mhireyeh Green 10 Westgate DNS
Javon Marks 11 Westgate DNS
Lavar Lawson 12 West Jefferson DNS
Jacoby Putman 11 Central BR DNS
Dante Thomas 10 Curtis, John DNS
Varsity Boys Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Donald Jones 10 Broadmoor 42-11.00
2 Xavier Goodly 11 Westlake 42-10.50
3 Theodis Harrison 12 Belaire 41-09.50
4 Johnny Selders 11 Northeast 41-07.50
5 Trent Abbott 11 The Church Academy 41-05.75
6 Isiah Matthews 10 Belaire 41-03.50
7 Jalen Womack 11 Scotlandville 41-02.00
8 Lajun Spears 11 Scotlandville 41-01.50
8 Lyndell Joseph 12 East Iberville 41-01.50
10 Tyquion Darville 11 East Iberville 38-06.50
11 Darren Taylor,Jr. 9 Northeast 38-05.50
12 John Anthony Reina 9 St. Louis 36-11.50
13 Alred Luke 9 Easton, Warren 35-05.00
14 Shiloh Childs 10 West Jefferson 35-00.00
15 Jaeden Despanie 12 Carencro 34-10.00
15 Kantrell Boyd 11 Easton, Warren 34-10.00
Devontray Washington 11 Westgate DNS
Caleb Anderson 10 East Feliciana DNS
David Katembo 12 The Church Academy DNS
Malik Hill 12 West Jefferson DNS
Cedric Anderson 12 East Feliciana DNS
Dante Thomas 10 Curtis, John DNS
Varsity Girls 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Raven Nunnery 9 Curtis, John 12.37
2 Donneshia Gutter 12 Scotlandville 12.57
3 Johneisha George 10 Carencro 12.58
4 Breanna Despanie 10 Carencro 12.62
5 Shaniah Bethley 12 Baton Rouge 12.69
6 Kelsie Cooley 12 St. Louis 12.86
7 Ma'Kayla Marshall 11 Madison Prep 12.95
8 LeTyler Louis 12 West Jefferson 12.96
9 Destiny Jackson 11 East Iberville 12.96
10 Darionne Celius 11 Carver Collegiate 12.98
11 Cydni Millican 12 Central BR 13.02
12 Dymond Cowan 9 Northeast 13.16
13 India Harris 10 Scotlandville 13.19
14 Raghan Walker 10 Central BR 13.26
15 Caitlyn Simmons 10 Carver Collegiate 13.27
16 Alanni Martin 10 Curtis, John 13.27
17 Jamira Clark 12 McDonogh #35 13.42
18 Paiijh Williams 9 East Ascension 13.42
19 Anyah Harris 11 Madison Prep 13.43
20 Erica Green 8 Northeast 13.47
21 Shelby Carlin 12 Baton Rouge 13.56
22 Tamar Henry 12 Easton, Warren 13.57
23 Elise Bundy 11 Church Point 13.68
24 Kylie Hebert 9 St. Louis 13.74
25 Ashlyn Bennett 9 East Ascension 13.76
26 A'keiriyah Brown 9 East Feliciana 14.05
27 India Patin 9 East Feliciana 14.18
28 Janene Smothers 12 Easton, Warren 14.41
Ariana Miles-Thibodeaux 9 East Iberville DNS
Kimberly Touriac 11 Westgate DNS
Malaka Thomas 9 McKinley DNS
Halyn Senegal 9 Houston, Sam DNS
Varsity Girls 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Raven Nunnery 9 Curtis, John 25.46
2 Hannah Young 12 The Church Academy 26.50
3 LeTyler Louis 12 West Jefferson 26.59
4 Johneisha George 10 Carencro 26.64
5 Halyn Senegal 9 Houston, Sam 26.72
6 Raven Alexander 12 Central BR 26.76
7 Kelsie Cooley 12 St. Louis 26.85
8 Destiny Jackson 11 East Iberville 26.93
9 Myia Hutcherson 12 Scotlandville 27.05
10 Jinyce Brown 9 Carver Collegiate 27.28
11 Yasmyne Wells 11 Madison Prep 27.45
12 Kerrion Lodge 9 East Iberville 27.48
13 Dymond Cowan 9 Northeast 27.81
14 Kiara Adams 12 Madison Prep 27.82
15 Bailey Fruge 12 St. Louis 28.22
16 Peyton Dowden 11 Central BR 28.49
17 Erica Green 8 Northeast 28.68
18 Paiijh Williams 9 East Ascension 28.70
19 Princess Bossier 9 Carencro 28.74
20 Jordyn Rushing 11 Baton Rouge 28.75
21 Ashlyn Bennett 9 East Ascension 29.14
22 India Gordon 12 Carver Collegiate 29.47
23 Brittany Toldson 12 Easton, Warren 30.38
Kelis Boutte 9 Westgate DNS
Amari Alexander 12 Scotlandville DNS
Cameron Goodman 11 Curtis, John DNS
Jewel Jones 9 The Church Academy DNF
Faith Boutte 10 Westgate DNS
Alayna Henry 10 McKinley DNS
Esther Nwanze 9 Baton Rouge DNS
Breanna Sutton 9 Easton, Warren DNS
Sarah Collins 9 East Feliciana DNS
JaKaylon Wilson 11 East Feliciana DNS
Malaka Thomas 9 McKinley DNS
Varsity Girls 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ta'La Spates 11 Brusly 57.19
2 Chantaya Griffin 12 Carencro 57.48
3 Halyn Senegal 9 Houston, Sam 57.50
4 Esther Nwanze 9 Baton Rouge 58.84
5 Kelsie Cooley 12 St. Louis 1:00.87
6 Diamond Smith 9 Curtis, John 1:00.94
7 Shaniah Bethley 12 Baton Rouge 1:01.23
8 Tea Harris 11 Curtis, John 1:02.97
9 Nyjae Blanton 11 Carver Collegiate 1:03.13
10 Kennedy Moore 12 Madison Prep 1:03.38
11 LeTyler Louis 12 West Jefferson 1:03.78
12 Brittanie Jason 12 Carencro 1:04.08
13 Amari Alexander 12 Scotlandville 1:04.12
14 De ja Lee 11 McDonogh #35 1:04.44
15 Elise Bundy 11 Church Point 1:04.87
16 JaKaylon Wilson 11 East Feliciana 1:05.74
17 Karlie Johnson 12 Scotlandville 1:05.94
18 Anyah Harris 11 Madison Prep 1:06.05
19 Genesis Jackson 8 East Iberville 1:06.62
20 T'Nia McConnell 9 Central BR 1:06.95
21 Aniya Ingram 10 University Lab 1:07.46
22 Logan King 11 Central BR 1:07.51
23 lalah Saleem 9 Carver Collegiate 1:08.39
24 Rohnny Haliburton 11 University Lab 1:08.44
25 Tyrese Fazande 11 Easton, Warren 1:08.57
26 Laniya McClyde 11 East Ascension 1:09.15
27 Taliyah Harper 9 Northeast 1:09.93
28 Mya Matthews 9 East Feliciana 1:11.01
29 Ashunti Head 8 Northeast 1:17.00
Kimberly Touriac 11 Westgate DNS
Blakely Willis 7 The Church Academy DNS
Martique Reddit 9 East Iberville DNS
Jewel Jones 9 The Church Academy DNS
Faith Boutte 10 Westgate DNS
Claudia Sataille 12 West Jefferson DNS
Kristi Boseman 11 McDonogh #35 DNS
Alaycia Whitaker 11 McKinley DNS
Varsity Girls 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Chantaya Griffin 12 Carencro 2:17.72
2 Laila Jackson 8 Curtis, John 2:23.92
3 Treasure Wells 9 Baton Rouge 2:28.20
4 Javrion Bob 10 Carencro 2:28.50
5 Kylie Hebert 9 St. Louis 2:34.07
6 Claudia Sataille 12 West Jefferson 2:35.17
7 Bailey Fruge 12 St. Louis 2:36.05
8 Sydney Goldberg 11 University Lab 2:36.40
9 Kennedy Joseph 11 Easton, Warren 2:40.45
10 Faith Avery 12 Madison Prep 2:41.03
11 Julia Boulton 10 Live Oak 2:45.03
12 Sasha Russ 12 Baton Rouge 2:46.06
13 Kristi Boseman 11 McDonogh #35 2:47.12
14 Autumn Spears 11 Scotlandville 2:48.60
15 Destiny Riley 9 East Iberville 2:51.40
16 Alexis Augustine 11 Easton, Warren 2:54.73
17 Martique Reddit 9 East Iberville 3:00.17
18 Haley Ginn 9 University Lab 3:03.67
19 Kedriel Riggins 9 West Jefferson 3:04.45
20 Ava Forrest 9 Live Oak 3:11.61
21 Kelsey Kilgore 10 Northeast 3:16.81
Janeesia Smith 10 Scotlandville DNS
Caitlin Booker 11 Westgate DNS
lalah Saleem 9 Carver Collegiate DNS
JaKayla Brown 11 Madison Prep DNS
Jamya Verdun 11 Westgate DNS
Quynlan White 11 Central BR DNS
Kennedy Griggs 10 Central BR DNS
Charelle Henry 9 Carver Collegiate DNS
Varsity Girls 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 India Appleton 12 St. Louis 5:35.89
2 Ellie Pennington 11 University Lab 5:52.79
3 Phoebe Hemmerling 10 Baton Rouge 6:04.82
4 Kelsie Lewis 9 Carencro 6:11.76
5 Wendy Alvarado 12 East Ascension 6:26.91
6 Katelyn Hall 11 Live Oak 6:36.72
7 Kedriel Riggins 9 West Jefferson 6:37.87
8 Alaina Griffin 10 Live Oak 6:49.59
9 Kelsey Kilgore 10 Northeast 6:54.05
10 Jazmin Ash 11 Easton, Warren 6:57.52
11 Sayonah Garcia 9 East Ascension 7:03.38
12 Amira Noble 9 East Iberville 7:57.05
Dajanae Ford 12 West Jefferson DNS
Charelle Henry 9 Carver Collegiate DNS
Kadijah Lucas 9 East Iberville DNS
Aislynn Mitchell 11 Scotlandville DNS
Jamya Verdun 11 Westgate DNS
Ayana Mosley 11 Carver Collegiate DNS
Marissa Huber 11 Central BR DNS
Caitlin Booker 11 Westgate DNS
Brea George 9 Baton Rouge DNS
Varsity Girls 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 India Appleton 12 St. Louis 12:18.85
2 Claudia Henry 12 Live Oak 12:41.67
3 Kelsey Case 12 Live Oak 13:18.61
4 Phoebe Hemmerling 10 Baton Rouge 14:01.77
5 Kedriel Riggins 9 West Jefferson 15:38.52
Varsity Girls 100m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Darrionne Joseph 9 West Jefferson 16.31
2 Hannah Young 12 The Church Academy 16.32
3 Tia White 12 Scotlandville 16.42
4 Olivia Bundy 9 Church Point 16.43
5 Faith Avery 12 Madison Prep 16.74
6 Corrine Heyl 11 Central BR 17.35
7 Janene Smothers 12 Easton, Warren 18.67
8 Tristanny Simpson 11 East Iberville 18.67
9 Ashleigh Laws 9 West Jefferson 19.30
10 Destiny Riley 9 East Iberville 20.40
11 Brooke Williams 9 East Ascension 20.42
12 Alexus Smith 10 East Ascension 22.33
Mone Octave 11 McDonogh #35 DNS
Teyana Harris 9 Madison Prep DNS
Varsity Girls 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Bran'Nicia Williams 12 Brusly 48.99
2 Thai Alex 11 Baton Rouge 49.08
3 Olivia Bundy 9 Church Point 49.66
4 Faith Avery 12 Madison Prep 49.75
5 Corrine Heyl 11 Central BR 50.95
6 Tia White 12 Scotlandville 51.59
7 Destiny Riley 9 East Iberville 52.54
8 Ayana Mosley 11 Carver Collegiate 54.50
9 Janene Smothers 12 Easton, Warren 55.22
10 Brooke Williams 9 East Ascension 57.43
11 Alexus Smith 10 East Ascension 58.53
12 Destinee Sims 10 Scotlandville 58.76
13 Tristanny Simpson 11 East Iberville 1:04.16
Gabrielle Bell 9 McDonogh #35 DNF
Shaundessy Perry 11 Central BR DNF
Mone Octave 11 McDonogh #35 DNS
Darrionne Joseph 9 West Jefferson DNS
Ashleigh Laws 9 West Jefferson DNS
Varsity Girls 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Curtis, John 49.71
Cameron GoodmanRaven NunneryAlanni MartinTea Harris
2 Scotlandville 49.90
Donneshia GutterIndia HarrisTaikeidra JosephAmari Alexander
3 Carencro 50.36
Princess BossierBreanna DespanieChrissy BrownJohneisha George
4 Central BR 51.72
Cydni MillicanRaven AlexanderPeyton DowdenRaghan Walker
5 Baton Rouge 51.88
Tanzanea VillacisJordyn HubbertDaisia RixterShelby Carlin
6 Northeast 52.15
LaTravia FisherErica GreenKrystal WilliamsDymond Cowan
7 Carver Collegiate 52.29
Jinyce BrownDarionne CeliusDai'shyne KellyCaitlyn Simmons
8 East Iberville 52.85
Kerrion LodgeMyiesha CummingsTristanny SimpsonDestiny Jackson
9 East Ascension 53.20
Paiijh WilliamsMariah WelchAnDria ScottAshlyn Bennett
10 Easton, Warren 54.34
Brittany ToldsonBreanna SuttonJanene SmothersTamar Henry
11 East Feliciana 54.81
India PatinSarah CollinsMya MatthewsDiamond Davis
West Jefferson DNS
Darrionne JosephTahja MitchellJaminique PrelowRoyshelle Francois
Madison Prep DNS
Kiara AdamsKennedy MooreYasmyne WellsMa'Kayla Marshall
Varsity Girls 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Carencro 1:43.72
Johneisha GeorgeBreanna DespanieChrissy BrownChantaya Griffin
2 Curtis, John 1:44.96
Cameron GoodmanRaven NunneryLaila JacksonTea Harris
3 Scotlandville 1:46.32
Amari AlexanderDonneshia GutterMyia HutchersonKarlie Johnson
4 Carver Collegiate 1:46.87
Jinyce BrownNyjae BlantonCaitlyn SimmonsDarionne Celius
5 Baton Rouge 1:48.68
Sarena SmithCameron MooreEsther NwanzeMaya Dunn
6 Easton, Warren 1:50.21
Tamar HenryKennedy JosephAlexis AugustineTyrese Fazande
7 Central BR 1:50.71
Raven AlexanderRachel TaylorCydni MillicanRaghan Walker
8 Madison Prep 1:51.39
Kiara AdamsJasmine BrownKennedy MooreYasmyne Wells
9 Northeast 1:52.68
Erica GreenDestiny TurnerKrystal WilliamsDymond Cowan
10 West Jefferson 1:53.56
Kendrall PierceDarrionne JosephJaminique PrelowClaudia Sataille
11 East Ascension 1:53.85
Paiijh WilliamsLaniya McClydeAnDria ScottAshlyn Bennett
12 East Iberville 1:54.10
Kerrion LodgeMyiesha CummingsTristanny SimpsonDestiny Jackson
13 East Feliciana 1:56.35
Sarah CollinsIndia PatinMya MatthewsA'keiriyah Brown
Varsity Girls 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Carencro 4:00.02
Javrion BobBrittanie JasonBreanna DespanieChantaya Griffin
2 Carver Collegiate 4:13.34
Nyjae BlantonJinyce BrownCaitlyn SimmonsAyana Mosley
3 Madison Prep 4:22.53
Kiara AdamsAnyah HarrisYasmyne WellsKennedy Moore
4 West Jefferson 4:28.09
Claudia SatailleRoyshelle FrancoisJaminique PrelowDajanae Ford
5 Easton, Warren 4:34.52
Kennedy JosephAlexis AugustineTamar HenryTyrese Fazande
6 University Lab 4:35.90
Ellie PenningtonSydney GoldbergRohnny HaliburtonAniya Ingram
7 Scotlandville 4:51.62
Janeesia SmithAutumn SpearsMyia HutchersonKarlie Johnson
8 Northeast 4:54.43
Ashunti HeadArionna BanksSerena HunterTaliyah Harper
Central BR DNS
Kennedy GriggsT'Nia McConnellLogan KingQuynlan White
Baton Rouge DNS
Shaniah BethleyJordyn HubbertJayda JefferyEsther Nwanze
East Feliciana DNS
A'keiriyah BrownSarah CollinsMya MatthewsIndia Patin
East Iberville DNS
Martique RedditGenesis JacksonMyiesha CummingsDestiny Riley
Varsity Girls Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Logan Lewis 11 Baton Rouge 41-08.00
2 Nya Terrell 10 Scotlandville 35-04.00
3 Shardanay Lamark 12 McDonogh #35 34-09.00
4 Tamara Palms 12 St. Louis 33-08.00
5 Thai Alex 11 Baton Rouge 31-11.00
6 Da'Janae Ursin 10 East Ascension 28-06.00
7 Destiny Harrell 11 East Feliciana 27-08.00
8 Lauren Green 12 The Church Academy 26-06.00
9 Lauryn Lathan 12 The Church Academy 26-03.00
10 Alyssa Dixon 12 Central BR 24-11.00
11 Kalacia Gray 9 East Iberville 24-04.00
12 Natizia Blaise 11 Carver Collegiate 23-01.00
13 Tyra Simien 12 Easton, Warren 22-10.00
14 Georgia Teepell 9 University Lab 21-09.00
15 Ny'aja Matthews 11 East Feliciana 20-08.00
16 Tianna Kelly 9 University Lab 19-01.00
17 Makayla Comeaux 9 East Ascension 18-06.00
18 Celeste Jones 10 East Iberville 17-03.00
Hannah Deziel 12 Central BR DNS
Destini Taylor 11 Madison Prep DNS
Kamira Hughes 10 Madison Prep DNS
Robyn Hughes 11 West Jefferson DNS
Zelika Ouattara 12 West Jefferson DNS
Makayla Stampley 11 Scotlandville DNS
Reontaye Davis 12 Northeast FOUL
Bethany Varnado 12 Easton, Warren DNS
Antonique Slaughter 10 Carver Collegiate DNS
Brianna Cole 11 Northeast DNS
Varsity Girls Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Logan Lewis 11 Baton Rouge 128-09
2 Madison Guillory 12 Church Point 101-05
3 Thai Alex 11 Baton Rouge 92-10
4 Kamira Hughes 10 Madison Prep 87-05
5 Shardanay Lamark 12 McDonogh #35 86-00
6 Justice Merrifield 12 University Lab 81-01
7 Destinee Sims 10 Scotlandville 78-06
8 Cai Helaire 12 Carencro 70-03
9 Da'Janae Ursin 10 East Ascension 70-00
10 Natizia Blaise 11 Carver Collegiate 69-02
11 Lauren Green 12 The Church Academy 66-08
11 Carlie Shaw 12 The Church Academy 66-08
13 Tyra Simien 12 Easton, Warren 66-02
14 Kalacia Gray 9 East Iberville 64-05
15 Jasmine Jackson 10 East Ascension 57-03
16 Georgia Teepell 9 University Lab 53-00
17 Doretha Dixon 11 East Iberville 45-02
Bethany Varnado 12 Easton, Warren DNS
Hannah Deziel 12 Central BR DNS
Brianna Huber 11 Central BR DNS
Ta'Cora Griffin 10 Scotlandville DNS
Alicia Dunn 10 East Feliciana DNS
Robyn Hughes 11 West Jefferson DNS
Zelika Ouattara 12 West Jefferson DNS
Antonique Slaughter 10 Carver Collegiate DNS
Aja Collins 11 East Feliciana DNS
Varsity Girls Javelin Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Thai Alex 11 Baton Rouge 102-03
2 Justice Merrifield 12 University Lab 96-08
3 Kamira Hughes 10 Madison Prep 88-01
4 Cai Helaire 12 Carencro 80-06
5 Lyric Johnson 12 East Ascension 77-08
6 Nya Terrell 10 Scotlandville 77-07
7 Natizia Blaise 11 Carver Collegiate 76-08
8 Ashley Simmons 12 Northeast 75-06
9 Lakeira Williams 10 East Feliciana 73-07
10 Georgia Teepell 9 University Lab 61-03
11 Abreonna Banks 10 Northeast 60-11
12 Ty'Quenchia Mosby 8 East Iberville 57-10
13 Carlie Shaw 12 The Church Academy 57-06
14 Tyra Simien 12 Easton, Warren 45-10
15 Lauryn Lathan 12 The Church Academy 36-05
Shardanay Lamark 12 McDonogh #35 DNS
Taylor Doomes 11 Madison Prep DNS
Alicia Dunn 10 East Feliciana DNS
Zelika Ouattara 12 West Jefferson DNS
Robyn Hughes 11 West Jefferson DNS
Ta'Cora Griffin 10 Scotlandville DNS
Antonique Slaughter 10 Carver Collegiate DNS
Bethany Varnado 12 Easton, Warren DNS
Alyssa Dixon 12 Central BR DNS
Jo'Anna Gordon 10 Central BR DNS
Varsity Girls High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jordyn Garriet 10 Westlake 5-06.00
2 Diamond Smith 9 Curtis, John 5-00.00
2 Taikeidra Joseph 12 Scotlandville 5-00.00
4 Julia Boulton 10 Live Oak 4-08.00
4 Destiny Turner 10 Northeast 4-08.00
6 Genesis Jackson 8 East Iberville 4-06.00
6 Samantha Dalid Fr Baton Rouge 4-06.00
8 Tia White 12 Scotlandville 4-04.00
8 Hallie Young 7 The Church Academy 4-04.00
10 Martique Reddit 9 East Iberville 4-00.00
Ja'Kayla Lawrence 9 The Church Academy NH
Nyla Jones 11 Westgate DNS
Darnesha Dunn 12 East Feliciana DNS
Karianne Wilson 12 Curtis, John DNS
Ashleigh Laws 9 West Jefferson NH
Tayla Coleman 10 West Jefferson NH
Kelis Boutte 9 Westgate DNS
Varsity Girls Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Hannah Pedigo 9 Brusly 11-00.00
2 Brianna Guillory 11 St. Louis 10-00.00
3 Anne Furr 12 University Lab 8-06.00
Meghan Bercergeay 9 East Ascension NH
Adrieana Vessel 12 East Ascension NH
Varsity Girls Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Raven Alexander 12 Central BR 18-05.50
2 Diamond Smith 9 Curtis, John 17-02.50
3 Keonda Johnson 10 Westlake 16-10.25
4 Jayda Jeffery 11 Baton Rouge 16-06.50
5 JaKaylon Wilson 11 East Feliciana 15-10.25
6 Ashleigh Laws 9 West Jefferson 15-09.75
7 Autumn Spears 11 Scotlandville 15-05.50
8 Tanaja Williams 11 Curtis, John 14-10.50
9 Hannah Young 12 The Church Academy 14-08.50
9 Kerrion Lodge 9 East Iberville 14-08.50
11 India Harris 10 Scotlandville 14-08.00
12 Camille Martin 7 The Church Academy 14-05.75
13 Destini Taylor 11 Madison Prep 14-04.50
14 Phoenix Harbor 11 Madison Prep 14-01.75
15 Yesenia Travis 11 Baton Rouge 14-01.50
16 Chrissy Brown 12 Carencro 14-00.75
17 Krystal Williams 9 Northeast 13-07.50
18 DaJhe' Sullivan 11 East Ascension 13-03.25
19 A'keiriyah Brown 9 East Feliciana 12-09.50
20 Mariah Welch 11 East Ascension 12-08.50
21 LeTyler Louis 12 West Jefferson 12-06.75
22 Amira Noble 9 East Iberville 9-05.00
Kelis Boutte 9 Westgate DNS
Jay'treionna Williams 11 Central BR DNS
Faith Boutte 10 Westgate DNS
Princess Bossier 9 Carencro FOUL
Varsity Girls Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jayda Jeffery 11 Baton Rouge 36-07.75
2 Hannah Young 12 The Church Academy 35-10.00
3 Keonda Johnson 10 Westlake 35-03.25
4 Autumn Spears 11 Scotlandville 33-01.50
5 Julia Boulton 10 Live Oak 33-01.50
6 Tanaja Williams 11 Curtis, John 32-04.50
7 Camille Martin 7 The Church Academy 31-01.25
8 Genesis Jackson 8 East Iberville 30-02.00
9 Samantha Dalid Fr Baton Rouge 29-03.25
10 Victoria Usher Carencro 28-04.75
11 DaJhe' Sullivan 11 East Ascension 27-09.50
12 Krystal Williams 9 Northeast 27-00.00
Kelis Boutte 9 Westgate DNS
Phoenix Harbor 11 Madison Prep FOUL
Donneshia Gutter 12 Scotlandville DNS
Ty'Quenchia Mosby 8 East Iberville DNS
Deshaun Houston 10 West Jefferson DNS
Destini Taylor 11 Madison Prep FOUL
Faith Boutte 10 Westgate DNS
Jasmine Hebert 11 Central BR DNS